Ballina Etiketimet Kim Mehmeti

Etiketim: Kim Mehmeti

Kim Mehmeti: Millosheviçi po e fiton luftën e humbur falë burrështetasve...

Shkrimtari dhe publicisti i njohur shqiptar nga Maqedonia, Kim Mehmeti, komenton për Mapo, një marrëveshje të mundshme mes Kosovës dhe Serbisë. Zoti Mehmeti, opinioni publik shqiptar...

Shkrimtari Kim Mehmeti: Rama e shndërroi qeverinë në një hale, vetë...

Shkrimtari dhe publicisti Kim Mehmeti i sheh të gjithë fajtorë për bërjen e Shqipërisë të pabanueshme për rininë. Kim Mehmeti: Kemi nisur dekadën e tretë ku jetojmë...

Kim Mehmeti: Shqipëria është peng i ëndrrës së mbrapshtë të piktorit...

Nga Kim Mehmeti - Shqipëria është peng i ëndrrës së mbrapshtë të piktorit të saj të dështuar Kryeministër, e Kosova e vuan ëndrrën e Presidentit...

Kim Mehmeti, rrugëtimi i veprës që nga vitet ’80

Një shkrimtar e mat jetën përmes veprave që ka botuar. Kim Mehmeti thotë se koha i ka kaluar shpejt, andaj e ka ndjerë të...

Kim Mehmeti: Edi Rama si Linda Morina

Shkrimtari dhe analisti Kim Mehmeti ndodhet në Tiranë për të promovuar veprën e plotë të tij të publikuar në 4 vëllime në panairin e...

Kim Mehmeti: Gruevski u arratis me ndihmën e shqiptarëve, i beson...

Shkrimtari dhe analisti Kim Mehmeti i ftuar në studion e lajmeve të Ora News ka folur për arratisjen e ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevskit. Përballë gazetares...

Arratisja e Gruevskit, Kim Mehmeti: Drejtësia në Maqedoni e paaftë të...

Analisti dhe shkrimtari Kim Mehmeti e ka pritur pozitivisht dënimin me 2 vitë burg të ish-kryeministrit Nikola Gruevski, edhe pse ai është arratisur dhe...

Si u shkruakan një metër libra!?

Nga KIM MEHMETI Në fillim të vitit, një botues nga Tirana më tha se është i interesuar ta botojë kompletin e veprave të mia. Propozim...

Kim Mehmeti: Përse çdo kujt i lejohet të shajë shqiptarët?

Si popull që nuk guxon ta përmend Çamërinë – si popull pa shtet e pa mëmëdhe! Nga Kim Mehmeti ‘Ja, erdhën grekët në Bularat të Shqipërisë,...

Mehmeti: Politikanëve shqiptarë u intereson Shqipëria e ndarë

Analisti Kim Mehmeti, në studion e “Top Talk”, deklaroi se politikanëve u leverdis që të kemi 5 Shqipëri. ''Ne kemi politikanë që vishen me...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Gjekmarkaj i bën thirrje BE-së dhe Italisë: Mund të shkojmë drejt përplasjes civile, ndërhyni

“Radio Vatikani” ka realizuar një intervistë me pedagogun Agron Gjekmarkaj, i cili ka bërë një apel të...

Protesta zgjoi ambasadorët, mos na e paketoni Ramën si zgjedhje properëndimore sepse…

Nga Mark MARKU Me ndërkombëtarët apo pa ndërkombëtarët? Me SHBA-në, me BE-në, apo kundër tyre? A jo, jo,...