E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Kim Mehmeti

Etiketim: Kim Mehmeti

”Gjenocid” i burrështetasve shqiptarë mbi shqiptarët

Kim Mehmeti Përderisa Kryeministri i Shqipërisë fotografohet me futbollistë të famshëm, me qindra mijë të rinj shqiptarë, ëndërrojnë ta braktisin vendlindjen. Derisa Presidenti i Kosovës...

Kim Mehmeti kundër prishjes së teatrit: Vetëm diktatorët rrënojnë gjithçka

Shkrimtari dhe publicisti shqiptar, Kim Mehmeti që jeton në Maqedoni, Kim Mehmeti ishte i ftuar në emisionin ‘Wake Up’ në Top Channel, ku komentoi...

Kim Mehmeti: Shqipëria mbijeton me paratë e drogës

Nga Kim Mehmeti - Shqipëria ka filluar t’i ngjajë një plantashi të kanabisit, që mbijeton nga paratë e drogës dhe të cilën e braktisin të...

Çfarë pune bëjnë politikanët shqiptarë? Kim Mehmeti: Shesin atdheun

Shkrimtari dhe publicisti i njohur Kim Mehmeti ka ironizuar klasën politike shqiptare në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni. Në një status në Facebook ai sjellë në...

Kim Mehmeti: Shqipëria po merret peng nga shërbimet e huaja sekrete

Shkrimtari dhe publicist i njohur Kim Mehmeti, shprehet i shqetësuar pas vizitës së ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, në Izrael, disa ditë më parë. Sipas...

Akademia e Shkencave: Gjuha shqipe, gjuhë zyrtare në tre shtete

Akademia e Shkencave të Shqipërisë ka përshëndetur vendimin e Parlamentit të Maqedonisë për njohje e shqipes si gjuhë zyrtare. "Faktorizimi i shqipes si gjuhë...

Kim Mehmeti: Nuk ka gjuhë shqipe nëse nuk futet në kushtetutë

Publicisti Kim Mehmeti ka komentuar zhvillimet në Maqedoni lidhur me ligjin për gjuhën shqipe. Në një koment në Facebook, publicisti i njohur shprehet se...

Duan të na bëjnë qytetarë me barkun plot, por shqiptarë me...

Me çka shqiptarët fillua më shumë t’u besojnë partive maqedonase, se sa atyre shqiptare dhe, që i çoi partitë maqedonase të besojnë se ata...

PD paguan mëkatet e ‘baballarëve’, dinin të ndërtonin parti, por jo...

Vlerësoj se kryetari i sotëm i PD’së, duhet të mburret me kontributin që dha për një Shqipëri ku do vendos votuesi, e jo numëruesi...

Kosova ishte e do mbetet rojtare, e jo ‘tregtare’ e shqiptarisë

Shkurt e shqip: Kosovën e lënduan dhe dëmtuan rëndë strukturat politike, të cilat nuk e kuptuan se politika që e ka vëlla të keqen,...

EDITORIAL

Ngjyrat e kryebashkiakut tironas, Erion Veliaj dhe portreti i rivales së tij

Erion Veliaj, kryebashkiaku tironas, vazhdon punën me projektet për një Tiranë europiane. Këtë të shtunë, Veliaj ka...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...