E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Kim Jong Un

Etiketim: Kim Jong Un

Kim dëshiron një takim tjetër me Trump, i dërgon letër

Presidenti i SHBA-së,  Donald Trump, ka marrë një letër nga udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un për të planifikuar një takim të...

Raporti i OKB-së: Koreja e Veriut nuk e ka ndaluar, vijon...

Koreja e Veriut nuk e ka ndaluar programin e saj bërthamor duke shkelur mbi sanksionet e OKB-së thuhet në një raport të organizatës së...

Trump: Koreja e Veriut mbetet kërcënim për SHBA

Edhe pse shtrëngoi duart me Kim Jong Un në samitin historik të 12 qershorit në Singapor, dhe vetëm pak ditë pasi pohoi se programi...

Pekin, Kim Jong Un vizitë zyrtare në Kinë, një javë pas...

Drejtuesi koreano-verior, Kim Jong Un filloi sot një vizitë dyditore në Kinë, një javë pas takimit historik me presidentin amerikan, Donald Trump, në një...

Zbuloni se cila është skuadra e preferuar e Kim Jong Un

'"Tuttosport" ka zbuluar se për kë bën tifo diktatori i Koresë së Veriut. Në një prononcim politikani italian Antonio Raci ka zbuluar se diktatori i...

“Ju flet Moska”: Shqipëria në takimin Trump- Kim Jong-Un

Në emisionin "Ju flet Moska", Kastriot Myftaraj ka analizuar takimin e Donald Trump dhe Kim Jong-un, të cilin e lidh edhe me Shqipërinë. Kastriot Myftaraj: Ngjarja...

Detaji interesant që nuk patë gjatë marrëveshjes Trump-Kim Jong

Si të shmangim një stilolaps helmues? Siguria e Kim Jong-un ishte maksimale gjate takimit historik me Trump ne Singapor. Ajo qe ndoshta nuk u vu...

Samiti historik Trump-Kim Jong Un, çfarë parashikon marrëveshja me 3 pika

Presidenti amerikan, Donald Trump, dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong un, kanë zhvilluar takimin historik në Singapor. Disa muaj më parë, dy...

Takimi Trump-Kim, ja çfarë ushqimi kishte në menunë diplomatike

Takimi i sotëm mes Presidentëve Donald Trump dhe Kim-Jong-un në ishullin e blinduar të Sentosa-s në Singapor, rrëmbeu të gjithë vëmendjen e botës. Interesit mediatik...

Kush është gruaja e fuqishme që shoqëroi Kim Jong Un në...

E ndërsa e gjithë vëmendja e botës është fokusuar në takimin historik të Presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimeve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...