E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Kieran Both

Etiketim: Kieran Both

“Po pres shumë për Green Card-in, ku të pyes ç’po bëhet...

Avokati amerikan Kieran Both u përgjigjet pyetjeve të qytetarëve shqiptarë që duan të emigrojnë në SHBA: Një lexuese nga shkruan: Unë jam martuar me shtetas amerikan...

Bashkim familjar në SHBA, avokati jep detajet: Ja kur jeni të...

Ceshtja e bashkimit familjar në SHBA mban me shpresë shumë shqiptarë që kanë familjarët e tyre atje. Por jo në të gjitha rastet është e...

Si mund t’i shpëtojë deportimit nga SHBA një emigrant ilegal pas...

Avokati amerikan Kieran Both Avokati Kieran Both u përgjigjet pyetjeve të lexuesve lidhur me çështjet eemigracionit në SHBA. Këto ditë, nga një lexues i ka ardhur...

Avokati amerikan: Bashkimi me bashkëshortin kur gruaja ka ‘Green Card’

Çështje të Emigracionit: Avokati Kieran Both u përgjigjet letrave të lexuesit: E.Q. nga Shqipëria na ka dërguar këtë letër: Përshëndetje Z. Both. Gruaja ime ka “green card”...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...