E mërkurë, Janar 23, 2019
Ballina Etiketimet Keshilla

Etiketim: keshilla

Bëjini këto gjëra tani, se pas 10 vitesh do të jetë...

Bukuria nuk është vetëm gjenetike. Mënyra se si e shohim varet edhe nga kujdesi që kemi për veten. Dikush ka zakon të pijë një gotë...

Disa këshilla për të qenë të lumtur fizikisht dhe psikologjikisht

Nëse po mendoni për peshën që do të merrni për festat e fundvitit, falni veten për disa ditë. Mund të riktheni sërish linjat dhe...

Mos flini kurrë me flokët e lagura

Të flesh me kokën e lagur nuk është aspak vendimi i mirë Është sigurisht një ndjenjë shumë e bukur kur pas një dite të...

Për një 2019 ndryshe, ja disa këshilla për çdo shenjë horoskopi

Dashi Fokusohuni tek qëllimet afatgjatë. Ju jeni një shenjë me energji krijuese (sidomos me Marsin në shenjën tuaj në fillim të vitit), por problemi qëndron...

Ja dhjetë këshilla për t’u ndjerë gjithmonë i ri

Bob Curley shprehet se në jetë mësohen disa leksione mjaf të rëndësishme, kryesisht midis moshës 40-50 vjecare. Nga praktikimi i vazhdueshëm i sportit dhe...

E gjendur mes ekstremesh

Rubrika e gazetës “Koha Jonë”, “Pyetje Psikologut” PYETJE: Më ndodh që shpesh herë shpejtoj për të mbaruar gjërat duke ndjerë stërlodhje, më pas si rrjedhojë...

Makaronat, këshilla si t’i konsumoni pa shtuar në peshë

Karbohidratet nuk duhet të eliminohen krejtësisht nga dieta, por ka rregulla për t’i shijuar ato pa shtuar peshë Kur vendosim të mbajmë dietë, veçanërisht nëse...

Të gjitha arsyet përse kungulli i dimrit duhet shfrytëzuar sa më...

Ashtu si perimet dhe frutat e tjera në ngjyrë portokalli, si qitrot, karotat dhe patatet e ëmbla, edhe kungujt janë të pasur në beta...

Këto zakone të përditshme po ju shkatërrojnë veshkat tuaja

Veshkat luajnë një rol vendimtar në mbajtjen e trupit tuaj të shëndetshëm – ndihmojnë në prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut, rregullojnë presionin...

Këshilla se si të jetoni më të lumtur

Sado që jeta është e mrekullueshme, nganjëherë secili prej nesh mund të dëshpërohet, por kjo nuk do të thotë se duhet të dorëzoheni. Andaj, më...

EDITORIAL

Edi Rama merr dhe e jep ministrinë e jashtme!

Atë që donte e mori, duke mos hyrë nga dera normale dhe në këmbë, por u ul...

FORUM

A mund të ketë Rruga e Mëndafshit një stacion edhe në Shqipëri?

Nga Hajdar Muneka - Para disa kohësh pata rastin të darkoja me një personalitet të rrallë kinez, anëtarin...

5 problemet reale të zgjedhjeve që burojnë nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik

Nga Oerd Bylykbashi 5 problemet reale te zgjedhjeve qe burojne nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik, pa...