Ballina Etiketimet Keshilla

Etiketim: keshilla

E gjendur mes ekstremesh

Rubrika e gazetës “Koha Jonë”, “Pyetje Psikologut” PYETJE: Më ndodh që shpesh herë shpejtoj për të mbaruar gjërat duke ndjerë stërlodhje, më pas si rrjedhojë...

Makaronat, këshilla si t’i konsumoni pa shtuar në peshë

Karbohidratet nuk duhet të eliminohen krejtësisht nga dieta, por ka rregulla për t’i shijuar ato pa shtuar peshë Kur vendosim të mbajmë dietë, veçanërisht nëse...

Të gjitha arsyet përse kungulli i dimrit duhet shfrytëzuar sa më...

Ashtu si perimet dhe frutat e tjera në ngjyrë portokalli, si qitrot, karotat dhe patatet e ëmbla, edhe kungujt janë të pasur në beta...

Këto zakone të përditshme po ju shkatërrojnë veshkat tuaja

Veshkat luajnë një rol vendimtar në mbajtjen e trupit tuaj të shëndetshëm – ndihmojnë në prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut, rregullojnë presionin...

Këshilla se si të jetoni më të lumtur

Sado që jeta është e mrekullueshme, nganjëherë secili prej nesh mund të dëshpërohet, por kjo nuk do të thotë se duhet të dorëzoheni. Andaj, më...

Rubrika “Pyetje Psikologut”: Si të shmangni emocionet kur flisni në publik

Pyetje nga G.E, në rubrikën e gazetës “Koha Jonë”, “Pyetje Psikologut”: Mirdita, Ju uroj shumë suksese në punën Tuaj. Quhem G.E dhe jam në përfundim...

Ja si t’ia shpëtoni jetën dikujt që ka pësuar parainfarkt

Kjo është mënyrë e mrekullueshme dhe e pazakontë për të shpëtuar jetën e njeriut që ka pësuar një infarkt. Kushtojini pak kohë për të...

“Bomba” e Maradonës: Messi duhet të tërhiqet nga Argjentina

Diego Armando Maradona, trajner aktual i ekipit meksikan, Dorados de Sinaloa, rikthehet të flasë për pikën e dobët të tij, Lionel Messin. Ai i...

Mjekët japin alarmin: Mos e hani kurrë fundin e kaushit

Vanilje, çokollatë, lajthi, luleshtrydhe, boronicë, arrë kokosi etj etj, lista mund të vazhdojë edhe më gjatë, pasi kur bëhet fjalë për akulloret, mëkatin më...

Disa këshilla për të shmangur djersitjen e tepërt

Në kohën e nxehtësisë, nuk ka pothuajse asnjë person që nuk djersin më me bollëk.Nutritionist Rick Hay zbulon se si të freskosh trupin me...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...