E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Kercenime

Etiketim: kercenime

Alibeaj: Rama kërcënon opozitën duke marrë borxh emrin e Sinan Idrizit

PD-ja ka reaguar ashpër lidhur me kërcënimin që Edi Rama, sipas saj i bëri një ditë më parë opozitës, i fshehur pas biznesmenit të tij...

Hoxha: Nëse Tahiri flet, qeveria bie. Kërcënoi…

Gazetari Artan Hoxha, ka paralajmëruar se nëse ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri do të flasë, atëherë qeveria bie. Në studion e emisionit ''Opinion'', duke ju...

Kërcënimi i inspektorëve të UEFA-s, FSHF: Distancohemi

Federata Shqiptare e Futbollit ka dënuar kërcënimet ndaj inspektorëve të UEFA-s për rastin e Skënderbeut. Me anë të një deklarate të publikuar në faqen e...

Mesila Doda: Kam marrë kërcënime në gjuhën maqedonase

Deputetja e Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet Mesila Doda ka shkruar një status në rrjetin social “Facebook”, ku thotë se ka marrë mesazhe kërcënuese...

Shantazh mijëra euro djalit të ish-deputetit, pranga kërcënuesit

Një nga pesë personat e dënuar për gjobëvënien ndaj djalit të ish-deputetit të Partisë Demokratike, Ibrahim Bruka, është arrestuar dje nga Policia. Ai ishte...

“Statusi 6”, arma bërthamore e Rusisë, me një rrezatim të paimagjinueshëm...

Pentagoni ka konfirmuar se arma bërthamore ruse është e vërtetë. Sipas tabloitit amerikan të lajmeve "Popular Mechanics" i cili citon "Washington Free Beacon", një...

Luftë? Kërcënon Trump dhe prezanton arsenalin ushtarak (FOTO/VIDEO)

Presidenti Donald Trump ka përsëritur qëndrimin se Presidenti i Koresë së Veriut, Kim Jong-un është duke bërë gjënë e gabuar. I pyetur nëse ai...

Ushtria e BE-së? Brukseli “ndërton ushtri të re”, frikë nga një...

Burokratët e Brukselit kanë thënë se janë duke planifikuar për të ngritur një njësi të re ushtarake, kjo në një përpjekje për të rritur...

Media austriake nxjerr të “palarat” e politikës shqiptare: Vlahutin ka marrë...

Vetëm pak ditë më parë u lajmërua që qeveria Shqiptare i kishte shtuar rojet e sigurisë ambasadores së BE-se Romana Vlahutin por pa bërë...

Blindohet Europa? Gjermania ndërton supernjësi ushtarake, si presion i SHBA-së

Gjermania dëshiron të ndërtojë njësi të madhe ushtarake në Europë. E quajtur si një sfidë në Europë, gazeta gjermane "Blid", shkruan se vendi ka...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...