E mërkurë, Korrik 18, 2018
Ballina Etiketimet Këngëtare

Etiketim: këngëtare

Eleni Foureira: Është turp, stop paragjykimeve

Eleni Foureira, shqiptarja që do përfaqësojë Qipron në Eurovision ka dhënë një intervistë për emisionin televiziv “Tetos Tri”, ku ka përmendur dhe Shqipërinë. “Kur...

Gentjana Gjergji sjell “Zemër shqiptare”, një këngë me mesazh të fuqishëm

“Zemër shqiptare”, kështu ka preferuar ta titullojë këngën e saj më të re, këngëtarja Gentjana Gjergji. Një këngë kjo, e cila nisur që nga...

Shumica e këngëtarëve në Kosovë, të pandërgjegjshëm ndaj shtetit

Këngëtarët janë pjesë e industrisë që zhvillon më shumë aktivitete në sezone të caktuara, e që njëherësh kanë obligime ndaj shtetit për të hyrat...

I trullosi të gjithë me gjoksin e saj, Fabjana rezulton tutore...

Fabjana Hoxha, këngëtarja më e re që i është shtuar tregut shqiptar, duket se ka hyrë në industrinë e muzikës me një të shkuar...

Koha e ”Grammy Awards 2018”, zbulohet lista e plotë. Dominon Jay-Z

Të martën e 28 nëntorit janë shpallur nominimet e “Grammy Awards”, edicioni i 60-të. Akademia e Regjistirmit ka sjell listën me kategoritë e ndryshme...

Alida Hisku: Dikur zë, sot buzë dhe dekolte

Është rikthyer Alida Hisku. “Anës e pas anës ooo, lumit të fshatit tim…”, e ka kënduar pikërisht ajo. Këtë e ca të tjera, shumë...

Çmimet Kult 2017: Artistët fitues, ja suprizat

Mbrëmjen e djeshme, në sallën e Koncerteve të Katedrales Ortodokse, u zhvillua eventi i ndarjes së çmimeve ‘Kult’. Mbrëmja që bëri bashkë të gjitha...

Festivali i 56-të/ Më pak gafa dhe më shumë këngëtarë bio

Kemi vite që presim nga festivali i fundvitit që të gjejë shkëlqimin e humbur. Dhe kemi po aq vite që dëgjojmë çdo prag festivali...

U hap thesi: Hajde fustane

Kohët e fundit kemi vënë re se këngëtaret tona ekspozojnë shumë veshje dhe ju bëjnë promo në rrjete sociale, kryesisht në Instagram. Pasi i...

Sheila Haxhiraj është single, zbulon pasionin për…

Sheila Haxhiraj është një tjetër emër në muzikë, i cili tërheq vëmendjen me përzgjedhjet muzikore, zërin potent dhe pamjen e saj të jashtme. Është...

EDITORIAL

Komisioneri i BE, Han dhe hani i drogës qeveritare

-E çuditshme se si të huajt heshtin për drogën qeveritare, krimin e organizuar, korrupsionin e ministrave, lidhjet...

FORUM

KM-ja superstar! Vazhdon shkëlqimi i rremë i varakut…

Nga Artur ZHEJI - Dikur, në kohëra që më nuk kujtohen, shqiptarët ngroheshin me një lloj sobe me...

Celularët dhe videot “online” po ndotin planetin

 Ishte thjesht një tjetër nga ato çastet e kësaj vere të gjatë e gjithnjë e më të...