E dielë, Nentor 18, 2018
Ballina Etiketimet Kejdi Mehmetaj

Etiketim: Kejdi Mehmetaj

Kejdi Mehmetaj: Librat nuk po shpërndahen falas, ato po jepen me...

Deputetja e LSI: Prindërve po u kërkohet të firmosin procesverbalë pasi marrin në dorëzim librat e fëmijëve Në prag të nisjes së vitit të ri...

Mehmetaj: Revolta popullore të frymëzohet nga të rinjtë

Nga kampi i LRI-së në Jalë, deputetja e LSI-së, Kejdi Mehtemaj, u shpreh se vendi po kthehet tek diktatura. Ajo thotë se revolta popullore...

Kejdi Mehmetaj: Kur u zgjodha deputete nuk më besohej

Deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj e ka pranuar se ka pasur momente kur nuk ka qenë dakord me një ligj por është bashkuar me...

Rilindasi i vonuar, alias Robert Bitri

Nga: Kejdi Mehmetaj Nuk kishte se si të mos bëhej sërish protagonist i shëmtisë së maxhorancës në përpjekjen për të prishur teatrin, edhe rilindasi më...

Kejdi Mehmetaj: Jemi në krah të artistëve. Nuk lejojmë shembjen e...

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj ishte sot e pranishme në protestën e artistëve dhe qytetarëve kundër shembjes së Teatrit Kombëtare. Deputetja e LSI-së u shpreh...

“Teatri”, Mehmetaj: Do ti ndjekim të gjithë hapat për pengimin e...

Deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj duke iu përgjjigjur interesimit të medieve në lidhje me zhvillimet politike që ka shkaktuar çështja e Teatrit Kombëtar, u...

Mehmetaj: Mazhoranca të kthehet më këmbë në tokë, dështoi me negociatat

Fjala e deputes së LSI-së, Kejdi Mehmetaj ne tryezën e rrumbullakët “Çfarë e pret Shqipërinë mbas konkluzioneve të Këshillit të BE për ceshtjet e...

Mehmetaj: Me shembjen e Teatrit, do të fillojë edhe epoka e...

Lëvizja Socialiste për Integrim del hapur kundër projektit të qeverisë për prishjen e godinës aktuale të Teatrit Kombëtar, duke u bërë pjesë e fushatës...

Treni kaloi dhe ne mbetëm në stacion!

Nga Kejdi Mehmetaj * Në vend se të dorëhiqen kokulur për gabimet dhe dështimet, që padyshim i faturohen të gjitha kësaj qeverie të zhytur në...

Deputetët e LSI i bashkohen protestës së artistëve për Teatrin

Artistët dhe personalitete të skenës janë mbledhur sërish sot për të kundërshtuar prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Në orën 19:00, në sheshin para Teatrit,...

EDITORIAL

Pikëpyetjet e ministrit Damian Gjiknuri për anullimin e koncensionit të naftës në detin Jon

Një lajm i dytë nga fjala e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës ka të bëjë me anulimin...

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...