E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Kejdi Mehmetaj

Etiketim: Kejdi Mehmetaj

Treni kaloi dhe ne mbetëm në stacion!

Nga Kejdi Mehmetaj * Në vend se të dorëhiqen kokulur për gabimet dhe dështimet, që padyshim i faturohen të gjitha kësaj qeverie të zhytur në...

Deputetët e LSI i bashkohen protestës së artistëve për Teatrin

Artistët dhe personalitete të skenës janë mbledhur sërish sot për të kundërshtuar prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Në orën 19:00, në sheshin para Teatrit,...

“Teatri”, Opozita kërkon dëgjesë me Veliajn, reagon PS: Firma të falsifikuara

Deputetë e PD dhe LSI i kanë bërë sot një kërkesë Komisionit të Medias që të thirrjet për një seancë dëgjimore kryetari i Bashkisë...

Teatri, Mehmetaj: Qeveri e shkatërrimit të Identitetit Kombëtar

Artistët kanë qenë këtë paradite në Komisionin për Median dhe Edukimin, aty ku Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro dhe deputetët e PS-së, bojkotuan. Deputetja...

Akuzat për dietat e deputetëve, Mehmetaj: Çdo muaj kemi disa shpërblime

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj iu përgjigjet akuzave lidhur me dietat e deputetëve të LSI-së. Lidhur me akuzat e deklarimit të pasurisë për deputetët e...

Mehmetaj: Çdo ditë skandale në shkolla, Ministria paradë rrugëve

Duke marrë shkas nga denoncimi i një nëne në Belsh ndaj mësueses për dhunë ndaj djalit 10-vjeçar, deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, ka reaguar...

Kejdi Mehmetaj, deputetëve të PS: Ju ka veshur sytë arroganca

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj deklaroi sot në komisionin e medieve se mazhoranca nuk mund t’i kërkojë llogari opozitës për mosmiratimin e ligjeve. Në...

Kejdi Mehmetaj: Qeveria nuk po bën asgjë për arsimin

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj kritikoi sot mungesën investimeve nga ana e qeverisë në sektorin e arsimit. E pranishmë në tryezën e deputetëve të...

Deputetja e LSI-së: Rama të japë dorëheqjen! Drejtësia të veprojë

''E pamoralshme që njeriu që do duhej të ishte sot pas hekurave për shpërdorim detyre, kriminalizim të vendit, kanabizim të Shqipërisë ka uzurpuar gjithë...

Kejdi Mehmetaj: Arsimi, sektori ku qeveria ka investuar më pak

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj tha sot në takimin e LRI me maturantët e Tiranës se sistemi arsimor në vend nuk garanton të ardhme...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...