E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Kejdi Mehmetaj

Etiketim: Kejdi Mehmetaj

Ligj i ri, Mehmetaj: PS po tallet, Teatri është i shqiptarëve...

Lidhur me nisjen nga ana e mazhorancës të procedurave parlamentare për ndryshimin e ligjit për teatrin, të rrëzuar me dekret të Presidentit ka reaguar...

LSI ngre alarmin për drogën në shkolla: Të reagojmë në kohë,...

Deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj ka reaguar me shqetësim ndaj faktit që adoleshentët shqiptarë janë të ekspozuar ndaj konsumimit dhe shpërndarjes së lëndëve narkotike. Mehmetaj...

Kejdi Mehmetaj: Librat nuk po shpërndahen falas, ato po jepen me...

Deputetja e LSI: Prindërve po u kërkohet të firmosin procesverbalë pasi marrin në dorëzim librat e fëmijëve Në prag të nisjes së vitit të ri...

Mehmetaj: Revolta popullore të frymëzohet nga të rinjtë

Nga kampi i LRI-së në Jalë, deputetja e LSI-së, Kejdi Mehtemaj, u shpreh se vendi po kthehet tek diktatura. Ajo thotë se revolta popullore...

Kejdi Mehmetaj: Kur u zgjodha deputete nuk më besohej

Deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj e ka pranuar se ka pasur momente kur nuk ka qenë dakord me një ligj por është bashkuar me...

Rilindasi i vonuar, alias Robert Bitri

Nga: Kejdi Mehmetaj Nuk kishte se si të mos bëhej sërish protagonist i shëmtisë së maxhorancës në përpjekjen për të prishur teatrin, edhe rilindasi më...

Kejdi Mehmetaj: Jemi në krah të artistëve. Nuk lejojmë shembjen e...

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj ishte sot e pranishme në protestën e artistëve dhe qytetarëve kundër shembjes së Teatrit Kombëtare. Deputetja e LSI-së u shpreh...

“Teatri”, Mehmetaj: Do ti ndjekim të gjithë hapat për pengimin e...

Deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj duke iu përgjjigjur interesimit të medieve në lidhje me zhvillimet politike që ka shkaktuar çështja e Teatrit Kombëtar, u...

Mehmetaj: Mazhoranca të kthehet më këmbë në tokë, dështoi me negociatat

Fjala e deputes së LSI-së, Kejdi Mehmetaj ne tryezën e rrumbullakët “Çfarë e pret Shqipërinë mbas konkluzioneve të Këshillit të BE për ceshtjet e...

Mehmetaj: Me shembjen e Teatrit, do të fillojë edhe epoka e...

Lëvizja Socialiste për Integrim del hapur kundër projektit të qeverisë për prishjen e godinës aktuale të Teatrit Kombëtar, duke u bërë pjesë e fushatës...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...