E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Kastriot Islami

Etiketim: kastriot Islami

Akuza për videoskandalin, PDIU ironizon Islamin: Ka përgjuar pas vrimës së...

Deputeti demokrat, Kastriot Islami, është shprehur se në videon sekusale të  ish-Kryetarit të Dibrës, Shukri Xhelili ka dorë PDIU, por kjo e fundit e ka ironizuar...

“Perëndimi duhet të reagojë, po bëhemi Republika e Kanabisit”

 Deputeti i PD-së Kastriot Islami deklaron se kancelaritë perendimore duhet të reagojën për trafikun e drogës që po zhvillohet në Shqipëri. Në një reagim...

Islami thirrje: Të largojmë aleancës e qelbësirave, Rama të ik

Deputeti demokrat Kastriot Islami në një postim në facebook, ju ka bërë thirrje atyre që e ndjenë veten të pastër, që të angazhohen në...

Islami: Asnjë takim nuk ngre dot nga varri këtë kadavër-qeveri

Tensionet e gushtit janë rritur, në kohë kur administrata publike merr pushimet verore, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për politikën e cila...

Islami: Apel, vendi është në rrezik

Deputeti i Partisë Demokratike, Kastriot Islami, situatën  e cila ka vënë në pikëpyetje miratimin e reformës sot, ka reaguar në një postim në facebook,...

Islami: Rama është kundër reformës, ja dosjet që e trembin

Flet për "Koha Jonë", deputeti i PD-së, prof.dr. Kastriot Islami Intervistoi: Redjon Shtylla Përpjekjet e fundit për të zgjedhur ngërçin mes maxhorancës dhe opozitës mbi...

Brexit, Ballkani dhe Shqiperia…

Nga Kastriot Islami/Vendimi britanik nje lajm shokues...Nje vendim i votuesve te vendit me histori te lavdishme demokracie qe duhet respektuar dhe prej nga duhen...

Djegia e mandateve, Islami: PD ndodhet para një vendimi historik

Flet për "Koha Jonë", prof. dr. Kastriot Islami: Hapësirat e veprimit parlamentar për opozitën janë të mbyllura pothuajse plotësisht nga veprimet kriminale dhe korruptive...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...