E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Kastriot Islami

Etiketim: kastriot Islami

Meta “nxjerr lakuriq” Ramën për marrëveshjen e fshehtë

Nga Kastriot Islami / Propozimi i Ramës për min istër të ri të Jashtëm ishte në fakt vetëm “gjethja e fikut” apo “maska” e...

“Cakaj”, Islami: Maskë e Ramës, problemi më i madh. Manja: Vendimi...

Kastriot Islami, ish-ministër i Jashtëm, ishte i ftuar në “Ditarin” e orës 13:00 në "A2" duke komentuar mosdekretimin e zotit Cakaj si ministër të...

Lexim i vendimit të Metës dhe i reagimit të Ramës…?!

Nga Kastriot Islami  - Më duhet të shënoj se propozimi i Ramës për Ministrin e ri të Jashtëm, vendimi qetësisht i menduar dhe i argumentuar...

Pas Brexit e ‘kapele-kuqeve’, tani ‘jelek-verdhët’

Nga Kastriot Islami - Zemërim ekstrem. Zhgënjim. Mungesë shprese e perspektive. ‘Qorrsokak ngado që rrotullohemi. Nuk durojmë më. Fed-up (në anglisht), ras-le-bol (në frëngjisht)..’,...

Kastriot Islami: Edi Rama po tenton arratisjen në një shtet të...

Prof. Dr. Kastriot Islami, ish-kryetari i Parlamentit, në intervistën për gazetën “Telegraf”, pohon se kryeministri Rama ka vënë nën kontroll gjithçka, zgjedhjet, prandaj nuk...

Islami: Mogherini e tërhequr, por e dykuptimtë për marrëveshjen Vuciç-Thaçi-Rama

Nga Kastriot Islami - Në 7 shtator do të takohen në Bruksel Vucic che Thaci për ta vazhduar negociatat nën moderimin e Frederica Mogherinit. Nuk...

Ndryshimi i kufijve. Rreziqet për Ballkanin dhe Europën

Nga Kastriot Islami -Parimi i “mosndryshimit të kufijve” është një parim i ruajtur me fanatizëm prej shumë vitesh për të ruajtur stabilitetin në shumë...

Negociatat Kosovë-Serbi, Kushtetuta dhe partnerët

Nga Kastriot Islami - Ballkani po lëviz. U përmbyll marrëveshja e kufirit Kosovë-Mali i Zi, Mali u pranua në NATO. Marrëveshja për emrin mes Shkupit...

Diplomacia e Kanabisit e Ramës

Nga Kastriot Islami - Termi Caviar Diplomacy apo Diplomacia e Kavjarit është futur për të shpjeguar sesi zyrtarët shumë të lartë të Azerbaxhanit, përmes një strategjie...

Islami: Rrënim i Rilindjes, largimi dhe ndëshkimi i Ramës

  Flet për “Koha Jonë”, ish-deputeti i PD-së, Kastriot Islami: Qytetarët preferojnë të largohen se sa të protestojnë kundër Ramës Intervistoi: Jonida Halili  Ish-deputeti i Partisë Demokratike,...

EDITORIAL

PD dhe LSI: Të enjten digjen mandatet para popullit dhe rrëzohet kryeministri, edhe me forcë

Tashmë duket se palët politike po shkojnë në përplasje finale ditën e enjte. PD vendosi të dorëzojë...

FORUM

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...

Rama si Juventusi i Moggi-t, që bleu ndeshjet dhe arbitrat

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar pas vendimit të opozitës së bashkuar për të djegur mandatet parlamentare. Rama...