E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Kastriot Islami

Etiketim: kastriot Islami

Kastriot Islami: Edi Rama po tenton arratisjen në një shtet të...

Prof. Dr. Kastriot Islami, ish-kryetari i Parlamentit, në intervistën për gazetën “Telegraf”, pohon se kryeministri Rama ka vënë nën kontroll gjithçka, zgjedhjet, prandaj nuk...

Islami: Mogherini e tërhequr, por e dykuptimtë për marrëveshjen Vuciç-Thaçi-Rama

Nga Kastriot Islami - Në 7 shtator do të takohen në Bruksel Vucic che Thaci për ta vazhduar negociatat nën moderimin e Frederica Mogherinit. Nuk...

Ndryshimi i kufijve. Rreziqet për Ballkanin dhe Europën

Nga Kastriot Islami -Parimi i “mosndryshimit të kufijve” është një parim i ruajtur me fanatizëm prej shumë vitesh për të ruajtur stabilitetin në shumë...

Negociatat Kosovë-Serbi, Kushtetuta dhe partnerët

Nga Kastriot Islami - Ballkani po lëviz. U përmbyll marrëveshja e kufirit Kosovë-Mali i Zi, Mali u pranua në NATO. Marrëveshja për emrin mes Shkupit...

Diplomacia e Kanabisit e Ramës

Nga Kastriot Islami - Termi Caviar Diplomacy apo Diplomacia e Kavjarit është futur për të shpjeguar sesi zyrtarët shumë të lartë të Azerbaxhanit, përmes një strategjie...

Islami: Rrënim i Rilindjes, largimi dhe ndëshkimi i Ramës

  Flet për “Koha Jonë”, ish-deputeti i PD-së, Kastriot Islami: Qytetarët preferojnë të largohen se sa të protestojnë kundër Ramës Intervistoi: Jonida Halili  Ish-deputeti i Partisë Demokratike,...

Nëse s’hapen negociatat në qershor, “fajin e ka vetëm Rama”…

Nga Kastriot Islami Mogherini, në fakt Komisioni Europian, e tha “fjalën e mirë”, pra na e dha dhuratën…Nuk ka rëndësi se nëse raporti pasqyron realisht...

Islami: Rama tha s’ju ngrihet, por është në rrugë të gabuar

Nga Kastroit ISLAMI Shpresa po lind… Xhohn Kenedi ka thënë: “Ata që bëjnë të pamundur revolucionin paqësor do të bëjnë të paevitueshëm revolucionin e dhunshëm…”! Mos...

Stefan Hauking, Astrofizikani më i madh botës do të mbetet i...

Nga Prof.Dr. Kastriot Islami Stefan Hauking, një nga shkencëtarët më të famshëm në botë aktualisht, ka ndërruar jetë, paqësisht në shtëpinë e tij në...

Liderët autoritarë e të korruptuar të Ballkanit pengojnë zgjerimin drejt BE

Nga Kastriot Islami Në një mbledhje të ministrave të Jashtëm të BE, vendet e BE janë shfaqur “përçara” përsa i përket zgjerimit të BE drejt vendeve...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

10 sfidat e Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi

Nga Roland Qafoku Colin Powell ishte gjenerali me 4 yje i ushtrisë amerikane, por edhe kur u emërua...

Për 28 Nëntorin Skënderbejan

Nga Heral A. Saraçi Po përkujtojmë 550 vjetorin Heroit tonë Kombëtar Skënderbeut. Kjo ngjarje e shënuar mbarëkombëtare po...