E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Kanun

Etiketim: Kanun

Kanuni, familja i fal gjakun italianit vetëm nëse paguhet

Emisioni investigativ italian “Le Iene” i është rikthyer dhe një herë ngjarjes së vrasjes së shqiptarit 22-vjeçar, Gjergj Gjoni. I riu humbi jetën më...

Mafia shqiptare, del dokumentari tronditës (VIDEO)

Në kanalin italian ''Tv Nove'', u transmetua dokumentari i gazetarit investigativ spanjoll David Beriain mbi mafien shqiptare. Ai e përshkruan mafien shqiptare si “një...

Kanuni, gjykata italiane i garanton mbrojtje shqiptarit

Gjykata e Apelit në Ankona të Italisë i ka dhënë të drejtë një shtetasi shqiptar, i dënuar me 14 vite burg për vrasje, që...

EDITORIAL

Nuk flitet më për zgjedhje vendore, pa ikur Edi Rama

Zv/kryetari i LSI, Luan Rama tha këtë të hënë te "Opinion" se vendimi radikal për dorëzimin e...

FORUM

Histori të çmendura dhe fakte turpi

Nga Artan Fuga/ T’u japim vend edhe fakteve madhështore, por edhe fakteve të turpshme në historinë tonë. Kjo është...

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...