E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Kanabis

Etiketim: kanabis

Kanabisi, Rakipi kujton heshtjen e ndërkombëtarëve: Lavdëronin Ramën

Gazetari Ylli Rakipi, i ftuar në emisionin ''Provokacija'' në ''ABC News'', ka kritikuar faktorin ndërkombëtar që janë shprehur kundër vendimit të opozitës për lënien...

Dollapi plot me kanabis, nëna e këngëtares së famshme thyen rrjetin

Nëna e yllit të muzikës Miley Cyrus po bën xhiron e botës pas fotografisë së shkrepur një ditë më parë, ku shfaqej pranë një...

Kapen rreth 1 ton e gjysmë kanabis

Një sasi e madhe droge është sekuestruar mëngjesin e sotëm në Itali. Siç shkruajnë mediat vendase një sasi prej 1250 kilogramësh kanabis sativa është sekuestruar...

Itali/ “Kanabis, kokainë e 13 mijë euro”, si u arrestua shqiptari

Një 33-vjeçar shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije është arrestuar në Riviera në rajonin Liguria të Italisë. Arrestimi i të riut...

Shkodra ende në hartën e kultivimit të kanabisit

Task-forca kundër kanabisit ka ulur ndjeshëm kultivimin e lëndës narkotike në Shkodër por pa mundur ta nxjerrë nga harta e zonave ku kultivohet kanabis. Në...

500 mijë paund kanabis, kapen 5 shqiptarë

Policia britanike ka arrestuar 5 shqiptarë për veprën penale ''prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike'' të llojit kanabis. Gjatë operacionit, janë identifikuar mbi 570...

Britani, sajesa e mitit të “mafies shqiptare”

Në muajt e fundit, mediat britanike nuk kanë reshtuar së raportuari shpesh për një rritje të rrezikshme të krimit të organizuar shqiptar, duke iu...

Arrestohen dy të kërkuar për 722 kg kanabis në Pogradec

Policia e Pogradecit ka prangosur dy persona të shpallur në kërkim. Në pranga përfunduan Nexhip Ibrahimllari, 37 vjeç, banues në Velçan, Maliq si dhe...

Goditet një rast i prodhimit dhe shitjes së lëndeve narkotike

Arrestohen në flagrancë 3 shtetas për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike". Sekuestrohet 102 kilogramë lëndë narkotike kanabis. Nga Specialistët për Hetimin...

Kronika e 2018, pazaret e drogës përgjakën Shqipërinë

"Koha Jonë", sjell një përmbledhjeve të ngjarjeve kryesore të kronikës që tronditën vendin përgjatë vitit 2018 Nga Redjon Shtylla 2018 nisi dhe u mbyll me krime...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...