E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Kampionati boteror

Etiketim: Kampionati boteror

Kampionati botëror në Rusi rrit përdorimin e Google Translate me 30%

Sipas Google, tifozët janë duke bërë përpjekje për të komunikuar me vendasit rusë në gjuhën e tyre gjatë Kupës së Botës. Vizitorët kanë përdorur Google...

Sa i sigurt është Kampionati Botëror në Rusi? Ndalohet shitja e...

Një moment trishtues në Moskë. Një shofer taksie futet me makinën e e tij të verdhë të shtunën (16.06), në afërsi të Sheshit të...

5 shqiptarë në Kampionatin Botëror! Nisin ethet e ngjarjes më të...

Pesë futbollistë shqiptarë në Kampionatin Botëror, “Rusi 2018”. Xherdan Shaqiri, Valon Behrami, Granit Xhaka e Blerim Xhemaili luajnë në petkun e kombëtares së Zvicrës...

Rusia me robotë para Kampionatit Botëror, 11 terroristë të vdekur nga...

Rusia ka ashpërsuar masat ndaj grupeve terroriste në rajonin e Dagestanit, para kampionatit botëror Rusia 2018. Në pamjet e publikuara nga mediat ndërkombëtare, forcat elitare...

Kampionati botëror i futbollit do të transmetohet në teknologjinë 8K

Harrojeni 4K-në, Kupa e Botës e këtij viti do të transmetohet në terren 8K 4D. Viti i fundit ka parë disa zhvillime të shpejta...

Duka: Kombëtarja u “deh” nga Europiani

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, në fjalën e tij në Asamblenë e Përgjithshme të FSHF-së, deklaroi se kombëtares sonë i mungoi...

Propozimi/ Kampionati Botëror me 48 ekipe

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino surprizoi të gjithë pasi kërkon të zgjerojë akoma edhe më shumë hartën e shteteve pjesëmarrëse në Kampionatin Botëror. Presidenti i...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Si duhet t’i përshtatemi Globalizimit 4.0

Nga Klaus Schwab Gjeneve- Pas Luftës së Dytë Botërore, bashkësia ndërkombëtare u bashkua për të ndërtuar një të...

10 sfidat e Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi

Nga Roland Qafoku Colin Powell ishte gjenerali me 4 yje i ushtrisë amerikane, por edhe kur u emërua...