E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Kampion

Etiketim: kampion

Nga Bulqiza, kampion në Gjermani! Feriti zbulon ëndrrën…

Pak ditë më parë, Ferit Keta fitoi titullin kampion në peshën super të mesme në Gjermani, duke mposhtur me nokaut gjermanin Toni Thes. I...

Faleminderit Kampion!

Nga Dritan Laci Izmir Smajlaj ka thyer çdo pritshmëri të atletikës shqiptare në arenën ndërkombëtare, duke u shpallur vetëm pak ditë më parë Kampion Europe...

Befasia në Korçë, shkrihet një ekip kampion

Një ekip kampion, sot në një skuadër që nuk ekziston më. Skënderbeu B është shkrirë dhe në këtë mënyrë nuk do të ketë mundësinë...

Rrëfimi i kampionit të parë olimpik shqiptar

Kampioni i vetëm olimpik shqiptar nga Maqedonia, Shaban Tërstena, tha se historia nuk mund të shkruhet brenda një minuti, porse për ta shkruar atë...

Shkodrani 9-vjeçar, kampion për matematikë në Kanada

Shkodrani 9-vjeçar, kampion për matematikë në Kanada   Shqipëria ka talente dhe këtë e vërtetojnë konkurset ndërkombëtare ku gjithmonë Shqipëria pikaset për prezantimet dinjitoze. Këtë herë...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...