E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Kampion

Etiketim: kampion

Gjetan Keta mposht boshnjakun Janjanin dhe fiton titullin WBU

Gjetan Keta ka mposhtur pas 5 raundeve kundërshtarin e tij boshnjakun Sladan Janjanin duke bërë të tijin titullin kampion bote të federatës më të...

Izmir Smajlaj kampion Europe, medalje ari në Azerbajxhan (VIDEO)

Atleti shkodran Izmir Smajlaj është shpallur kampion Europe për vendet e vogla, në një kompeticion ku morën pjesë 18 shtete. Smajlaj kërceu 7.90 metër, në...

Shkëndija shkatërron Pelisterin dhe nis festën e titullit në Maqedoni

Shkëndija e Tetovës e mbyll në mënyrën më të mirë të mundshme kampionatin në Ligën e Parë të Maqedonisë, duke fituar thellë 4-0 me...

Juventus “paqe” me Romën, fiton zyrtarisht titullin e 7-të radhazi në...

Juventus është matematikisht kampion i Italisë për sezonin 2017/18. Bardhezinjtë kanë siguruar titullin e 35 sipas klubit dhe të 34 sipas Federatës Italiane ,...

Shifrat e frikshme të Skënderbeut kampion, askush si ata …

Skënderbeu dominoi këtë sezon Kategorinë Superiore duke triumfuar me meritë të plotë  3 javë para fundit, megjithatë ky edicion pati hije të errëta për...

Erzeni mund Partizanin dhe fiton titullin pas 19 vitesh në volejboll...

Erzeni është kampion i Shqipërisë në volejboll për meshkuj. Skuadra nga Shijaku triumfoi 3-1 me sete në finalen e katërt përballë Partizanit duke festuar...

PSG tërmet 7 “ballësh” ndaj Monakos, feston edhe titullin kampion (VIDEO)

PSG ka mposhtur me rezultatin e frikshëm 7-1 Monakon dhe i ka rrëmbyer titullin kampion edhe matematikisht. Në “Parc Des Princes”, skuadra e Unai Emeri...

3 ekipe mund të shpallen kampion këtë fundjavë

Sezoni futbollistik po shkon drejt fundit në kampionatet kryesore, teksa dilemat tashmë janë të pakta. Bajern Mynih, PSG dhe Mançester Siti mund të shpallen...

Kampioni i Europës, Izmir Smajlaj zyrtarisht i fejuar (FOTO)

Kampioni i Europës në kërcim së gjati bëri një zgjedhje të veçantë në natën e ndërrimit të viteve. Në një postim në rrjetet sociale,...

Reali kampion i botës për klube, 5 trofe për 2017

Ka mjaftuar një gol nga i përhershmi Cristiano Ronaldo, në pjesën e dytë të ndeshjes, që Reali i Madridit të shpallet kampion i dyfishtë...

EDITORIAL

SHBA kundër kryeministrit Rama, s’ka falje për Tahirin

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë dje hapur kundër qëndrimit të kryeministrit Edi Rama lidhur me procesin...

FORUM

Rusia nuk është aleate por shfrytëzuese e Serbisë

Nga Janusz Bugajski - Ndryshe nga besimi i përgjithshëm, Serbia dhe Rusia nuk kanë një aleancë të ngushtë...

Shumë lajme në median online janë vetëm shpifje

Nga Bernd Borchardt* Prezenca e OSBE-së në Shqipëri është e përfshirë në zhvillimin e medias në Shqipëri që...