E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Kamez

Etiketim: kamez

70 plumba e tritol për vëllezërit Halili

Terrori, frika dhe paniku nuk ka kapur vetëm familjarët por gjithë Kamzën këtë mëngjes. Në orët e para të së martës, kompleksi Halili u...

Breshëri plumbash dhe eksploziv banesës. Brenda gra dhe fëmijë (VIDEO)

Kamza është zgjuar nën panikun e breshërive të plumbave dhe të shpërthimit të një sasie me eksploziv. Ngjarja ka ndodhur në lokalin ''Kaslin'', i pozicionuar...

Dëshmia tronditëse: Vajza e mitur vdiq para syve të mi

Në Kodër Kamëz, një makinë e drejtuar nga një grua 38-vjeçare e identifikuar si Rozina Koleci, humbi kontrollin dhe përplasi një biçikletë dhe më...

Kamza kantier ndërtimi. Po bëhet pedonalja, qendra e qytetit dhe dhjetëra...

Kamza po punon çdo ditë dhe madje me intensitet. Zona është kthyer e gjitha në një kantier ndërtimi ku firmat e kontraktuara nga bashkia...

Mbyllet loti 3, Bashkia Kamëz përfundon ndërtimin e  rrugës “Demokracia” 

Kanë përfunduar punimet në lotin 3 të rrugës ''Demokracia'' në Paskuqan për asfaltimin përfundimtar të saj. Loti 3 i kësaj rruge ka një gjatësi...

Hakmarrja? Policia merr në mbrojtje familjen e vrasësit

Gjatë seancës së sotme, Vladimir Kurti dhe Ruzhdi Hode, pranuan grabitjen e jo vrasjen e Agimit Bucit, mbrëmjen e së mërkurës në Kamëz. Policia...

Vranë 53-vjeçarin, autorët dalin sot në gjykatë

Vladimir Kurti dhe Ruzhdi Hode, dy të rinjtë e arrestuar për vrasjen e tregtarit Agim Buci, do të dalin sot para Gjykatës për masën...

VIDEO/ Vrasja e shitësit në Kamëz, “RENEA” në ditën e tretë...

Edhe këtë të dielë kanë vijuar kërkimet nga ana e polumbarëve në lumin e Tërkuzit te ura e “Zgafnorit” në Njësinë Administrative Zallherr, për...

Vrasja e 53-vjeçarit, burrat e familjes Kurti lënë banesat

Grabitja në minimarketin e familjen Buci, ishte planifikuar nga komshiu i tyre. Vladimir Kurti, së bashku me shokun e tij, Ruzhdi Hode, kishte ndarë...

Dy autorët e vrasjes në Kamëz, persona të inkriminuar (FOTO)

Grabitja e dy netëve më parë në Kamëz, që la 4 fëmijë pa babain e tyre, dhe nënën në spital me një plumb në...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...