E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Kaka

Etiketim: Kaka

Milan, të kujtohet Kaka-Sheva!? Paqueta-Piatek duken si një shëmbëlltyrë

Lucas Paqueta si Kaka. Për momentin as që kanë të krahasuar, nuk ka asnjë logjikë, vetëm ngjashmëri në statistika. Ish futbollisti i Flamengos është...

Kaka “ngre në qiell” Gattuson: Është një fenomen si trajner!

Ricardo Kakà është rikthyer në Milanello 4 vite pas herës së fundit. Drejtuesi i ri i kuqezinjve, ende jo zyrtarisht, nuk e fsheh se...

Kaka: Ronaldo, reklama më e mirë për “Seria A”, kjo lëvizje...

Për transferimin e Cristiano Ronaldos te Juventusi ka folur së fundmi një nga lojtarët më të mirë që ka patur “Seria A”, Kaka. Braziliani...

Kaka ka disa këshilla për Neymar, nëse vendos të transferohet te...

Ish-lojtari brazilian, Ricardo Izecson dos Santos Leite “Kaka” konsideron që, nëse bashkëkombasi i tij, Neymar Junior, dëshiron të shkojë te Real Madridi, duhet të...

Kaka: U lumturova kur ika nga Reali dhe Mourinho

Kaka’ ishte njëri prej “galaktikëve” që solli Florentino Perez te Real Madrid. Braziliani, fitues i Topit të Artë me Milanin, nuk dha atë që...

Kaka mund të rikthehet tek Milan

Milani ka konfirmuar se dëshiron ta rikthejë në skuadrën brazilianin Kaka. “Ai mund të jetë shumë i rëndësishëm për klubin dhe mbi të gjitha për...

8 futbollistët e vetëm që kanë fituar Kupën e Botës, Championsin...

Zidane, Muller, Ronaldinho dhe Charlton, janë në mesin e tetë futbollistëve të vetëm që kanë fituar çmimet më të rëndësishme në karrierë. Kupa e Botës,...

Kakà i thotë lamtumirë fushës, ka një profesion të ri

Ricardo Kakà lë fushën e lojës, për të marrë përsipër një rol tjetër, atë të menaxherit. Në një intervistë ekskluzive për  Sport Mediaset, përfaqësuesi i...

Nuk është Milani, Kaka i befason të gjithë me klubin e...

Duket se ende nuk kanë mbaruar ditët e brazilianit të famshëm, Kakas. Ish-ylli i Milanit i ka dhënë fund futbollit në MLS të SHBA-së, ai...

Mbappe frymëzohet nga Shevçenko e Kaka: Jam rritur duke parë Milanin...

Në intervistën e tij të parë për të përditshmen italiane “Gazzetta dello Sport”, Kylian Mbappe ka deklaruar se dikur ndiqte Milanin. Në fjalën e tij,...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...