E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Kafja

Etiketim: kafja

Pini kafe dhe s’ju ka dalë akoma gjumi? Zbuloni shkaqet!

Shumë nga ne mund ta kenë problemin e zgjimit në mëngjes edhe pse mund të pinë një filxhan kafeje. Sipas një sondazhi më të fundit...

Gjashtë mite dhe të vërteta që nuk i dinit për kafen

Kafeja është pija e preferuar e të rriturve dhe jo vetëm, e në këtë artikull ne ju zbulojmë gjashtë mite dhe të vërteta për...

Çfarë ndikimi ka me të vërtetë kafja në trupin tonë? Studiuesit:...

Edhe kur e teproni me konsumimin e kafes, ajo të zgjat jetën. Është ky rezultati që kanë arritur studiuesit e qendrës kombëtare amerikane kundër kancerit. Sipas...

Tre filxhan kafeje në ditë pastrojnë arteriet tuaja

Sipas një studimi të ri pirja e më shumë se tre filxhan kafeje në ditë mund të ndihmojnë në pastrimin e arterieve. Shkencëtarët nga Universiteti...

Kafja të bën mirë për shëndetin

Të pish kafe në mënyrë të moderuar, bën mirë dhe tre apo katër filxhanë në ditë mund të sjellin të mira për shëndetin. Ky është...

Kafja ul rrezikun e infarkteve në zemër

Çdokush mund të reduktojë rrezikun e sulmeve në zemër apo infarktit thjesht duke pirë dhe një filxhasn kafe më shumë në ditë, sipas një...

Sipas kardiologëve, kafja dhe çokollata përmirësojnë shëndetin

E para është një përqendrim i antioksidantëve “Katër ose pesë filxhanë kafeje në ditë, edhe dekafeinat, zvogëlojnë vdekshmërinë kardiovaskulare në vazhdimësi duke filluar nga 10...

Kur duhet të konsumohet kafja dhe përfitimet prej saj

Shumë prej nesh kanë varësi nga kafja dhe madje gjëja e parë që bëjnë në mëngjes është konsumimi i saj me stomakun bosh.  Por...

Krushqia me familjen Berisha, Arben Mevlani flet për lidhjen e Arminës

Spikeri i njohur i lajmeve, Arben Mevlani, ka rrëfyer këtë pasdite në programin “Rudina” në Tv Klan, jetën e tij në familje dhe lidhjen...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...