Ballina Etiketimet Kadri Veseli

Etiketim: Kadri Veseli

Veseli: Do ta kemi ushtrinë dhe miqësinë me SHBA-në

Kryetari i Partisë Demokratike e Kosovës, Kadri Veseli, ka siguruar qytetarët se "do ta bëjmë ushtrinë e Kosovës". Në Konventën e tetë zgjedhore të PDK-së,...

Video-mesazhi i kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli për “Epopenë e UÇK-së”

Kreu i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lideri i PDK-së, Kadri Veseli ka publikuar në rrjetin social “Facebook” një video mesazh dedikuar Epopesë së Ushtrisë...

Kadri Veseli: Demarkacioni duhet të kalojë sa më shpejt

Kryetari i kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ishte i ftuar në Top Show, ku foli për transformimin pozitiv dhe arritjet e bëra nga shteti...

Veliaj i jep “Çelësin e Qytetit” kryeparlamentarit Kadri Veseli

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti dje pasdite në një takim zyrtar kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ku morën pjesë...

Veseli vizitë zyrtare në Shqipëri, takohet me krerët e shtetit dhe...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli nis sot një vizitë dyditore në Shqipëri. Siç njoftohet nga zyra për media e Kuvendit të Kosovës, gjatë vizitës...

Pavarësia e Kosovës/Meta: Përulemi përpara Ibrahim Rugovës dhe heronjve të UÇK

Me rastin e 9-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës,  kryeparlamentari Ilir Meta i ka përciellë një mesazh urimi homologut të tij në Kosovë Kadri Veseli. Meta...

Vuçiç: Jam i frikësuar, sepse Kadri Veseli po fuqizohet. S’po e...

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiqi pasi që është nominuar nga partia e tij si kandidat për president të Serbisë, ka folur edhe për rajonin,...

Veseli: Të shqetësuar rreth politikës ruse në Ballkan. Treni, provokim serb

Kryeparlamentari Kadri Veseli, në një intervistë për gazetën prestigjioze austriake “Die Presse”, ka thënë se ajo që po ndodh sot në Veriun e Kosovës...

Kadri Veseli thërret tryezë me partitë politike, AAK e refuzon!

Kryetari i Kuvendit njëherësh edhe kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka paralajmëruar se gjatë muajit janar do të iniciojë organizimin e...

Kadri Veseli: Mund të shkojmë në zgjedhje

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, ka deklaruar se nëse ka konsensus ndërmjet partive politike, atëherë mund të shkohet në zgjedhje. Kryetari i Kuvendit, Kadri...

EDITORIAL

Opozita: Protesta dhe Qeveri Tranzitore, kurse Rama: Harrojeni!

-Nga ana e tij, Edi Rama e ka përqeshur këtë kërkesë për Qeveri Tranzitore, duke qenë përhapur...

FORUM

Studentët

Nga Niko Peleshi - Këto ditë Instituti ASPEN në SHBA publikoi raportin e një pune 20 vjeçare mbi...

Për ata që taksën ndaj Serbisë e konsiderojnë ‘tekë personale’ të një lideri

Nga Jakup Krasniqi- Mënyra sesi janë duke komunikuar disa njerëz të politikës shqiptare, të nivelit të lartë...