E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Kadri Veseli

Etiketim: Kadri Veseli

Pavarësia e Kosovës/Meta: Përulemi përpara Ibrahim Rugovës dhe heronjve të UÇK

Me rastin e 9-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës,  kryeparlamentari Ilir Meta i ka përciellë një mesazh urimi homologut të tij në Kosovë Kadri Veseli. Meta...

Vuçiç: Jam i frikësuar, sepse Kadri Veseli po fuqizohet. S’po e...

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiqi pasi që është nominuar nga partia e tij si kandidat për president të Serbisë, ka folur edhe për rajonin,...

Veseli: Të shqetësuar rreth politikës ruse në Ballkan. Treni, provokim serb

Kryeparlamentari Kadri Veseli, në një intervistë për gazetën prestigjioze austriake “Die Presse”, ka thënë se ajo që po ndodh sot në Veriun e Kosovës...

Kadri Veseli thërret tryezë me partitë politike, AAK e refuzon!

Kryetari i Kuvendit njëherësh edhe kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka paralajmëruar se gjatë muajit janar do të iniciojë organizimin e...

Kadri Veseli: Mund të shkojmë në zgjedhje

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, ka deklaruar se nëse ka konsensus ndërmjet partive politike, atëherë mund të shkohet në zgjedhje. Kryetari i Kuvendit, Kadri...

Lufta e UÇK-së/ Ja rrëfimi emocionues i Kryetarit të Kuvendit të...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka zgjedhur seancën e sotme të jashtëzakonshme ku po flitet për mbrojtjen e vlerave të luftës së...

Veseli: Jam fanatik i Kosovës, por Rama s’është më shqiptar se...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se “nuk pajtohem me faktin se Edi Rama është më shqiptar se une” Në një intervistë...

Veseli: Trepça, jo pjesë e pazareve me Beogradin

Trepça nuk do të jetë asnjëherë pjesë e pazareve në tavolinën e bisedimeve ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, ka deklaruar kryetari i Kuvendit të Kosovës,...

Veseli i jep të drejtë Ramës: Kosova nuk humbet asgjë nga...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka folur në lidhje me polemikat e shumta të shkaktuara pas vizitës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Kosovë-Kroaci / Veseli në Shkodër për ndeshjen, shkëmben dhurata me Ademin

Në Shkoder ka mbërritur për të ndjekur ndeshjen mes Kosovës dhe Kroacisë, por ndalesë në këtë qytet e shfrytëzoi për tu takuar edhe me...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...