E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Kadri Veseli

Etiketim: Kadri Veseli

Veseli: Qeveria e Kosovës votohet të shtunën

Kryesia e Kuvendit të Kosovës, në mbledhjen e zhvilluar të premten mori vendimin që seanca e jashtëzakonshme për votimin e Qeverisë “Haradinaj” të mbahet...

Qeveria e re, konferencë Haradinaj-Veseli: Nesër prezantohet kabineti

Ramush Haradinaj, i mandatuari për kryeministër, dhe kryetari i sapozgjedhur i Kuvendit të Kosovës kanë dalë në një konferencë të përbashkët për shtyp, nga...

Pas mandatimit si kryeministër, reagon Haradinaj: Ja apeli im për Kosovën

Pas konstituimit të Kuvendit të Kosovës, kryeparlamentari Kadri Veseli së bashku me kandidatin për kryeministër Ramush Haradinajn, kanë zhvilluar një konferencë për shtyp. Gjatë fjalës...

Seanca konstituive – Kadri Veseli rikonfirmohet si kryetar i Kuvendit të...

Kadri Veseli do të jetë kryetar i Kuvendit të Kosovës për katër vitet e ardhshme. Votimi i tij u bë në senacën e pasdites së...

Pas marrëveshjes mes PAN-AKR, këto ministri do t’i jepen PDK-së

Partia Demokratike e Kosovës e udhëhequr nga Kadri Veseli edhe pse është më e madhja nga Koalicionin PAN, kjo parti nuk do të udhëheq...

Replikat në KUvend: “Unë jam Kadri Veseli borxh s’i kam askujt”....

Ka pasur replika të ashpra mes liderit të koalicionit PAN, Kadri Veseli dhe Albin Kurtit të Lëvizjes Vetëvendosje. Kadri Veseli : “Jam Kadri Veseli, borxh nuk i...

Tre postet kryesore mund të drejtohen nga ish-udhëheqësit e UÇK-së

Tri postet kryesore të shtetit shumë shpejt mund të drejtohen nga ish-udhëheqësit e UÇK-së, përkatësisht Presidenca, Qeveria dhe Kuvendi, shkruan sot, gazeta Zeri. Tri pozitat...

Veseli: Ja me kë do e krijojmë Qeverinë, Vetëvendosje në opozitë...

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli është shprehur i bindur se PDK me partnerët e saj, Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe...

Pse ‘koalicioni i luftës’ mori një fitore si ajo e Pirros

Koalicioni PDK-AAK-NISMA ka arritur të fitojë më së shumti vota në zgjedhjet e së dielës, por njëkohësisht ka shënuar humbje të madhe, në raport...

Kosovë/Veseli shpall fitoren

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka shpallur fitoren e Fillimit të Ri duke falënderuar të gjithë qytetarët e vendit për pjesëmarrjen...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...