E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Kadri Veseli

Etiketim: Kadri Veseli

Arrihet marrëveshja për ratifikimin e demarkacionit në Kosovë. LDK jep “OK”

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka bërë të ditur se është arritur marrëveshja me LDK-në për ratifikimin e Marrëveshjes për shënjimin e...

Dështon seanca, demarkacioni të mërkurën sërish në Kuvend

Dështon sërish seanca për demarkacionin në Kuvendin e Kosovës. Kështu pas një debati të ashpër ndërmjet kryeministrit Ramush Haradinaj dhe shefit të Grupit parlamentar...

Lapsusi i kryeparlamentarit të Kosovës, e bën Ramën kryeministër të…

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka bërë një lapsus në fjalimin e parë të seancës solemne për nder të 10-vjetorit të pavarësisë...

Shën Valentini dhe 10-vjetori i Pavarësisë, Veseli: Më shumë dashuri

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka zgjedhur të përçojë dy mesazhe këtë të mërkurë, një për 14 shkurtin, ditën e të dashuruarve,...

Veseli: Gjykata Speciale nuk do të shfuqizohet

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është shprehur se nuk do të zhbëhet Gjykata Speciale. Gjatë një interviste për KTV-në, Veseli ka siguruar se...

Kadri Veseli pro Gjykatës Speciale, godet opozitën edhe partnerët e koalicionit

Kadri Veseli ka shkruar një artikull të gjatë, në të cilën ka qartësuar pozicionin e tij karshi Gjykatës Speciale. E titulluar “Mbi dramën e...

Kryeparlamentari Kadri Veseli sot në gjykatë për rastin e gazit lotsjellës...

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në...

Zaev nesër në Prishtinë, takon Ramush Haradinajn

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev do ta vizitojë Prishtinën të martën ku do të ketë takime me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Kryeministrat Zaev dhe...

Kreu i Kuvendit të Kosovës: Do themelojmë ushtrinë në partneritet me...

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale...

Diplomati i lartë amerikan, Hoyt Brian Yee viziton Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim Zëvendës-ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euro-aziatike, Hoyt Brian...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Dokrrat e Kotzias për kufinjtë e Shqipërisë dhe një rrezik

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...