E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Kadri Veseli

Etiketim: Kadri Veseli

“Serbia ta kuptojë se ky vend ka zot shtëpie”

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka reaguar pas arrestimit të shefit të të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko...

Veseli: E marrim Preshevën nëse pranon Serbia, por ne nuk kemi...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka folur për herë të parë në televizionin T7 edhe për mundësinë e shkëmbimit të territoreve mes...

Veseli: Nuk do të zmbrapsemi, Demarkacioni do të votohet

Kryekuvendari Kadri Veseli ka njoftuar se seanca e cila ishte ndërprerë për shkak të hedhjes së gazit lotsjellës do të nis së shpejti. Ai ka...

Arrihet marrëveshja për ratifikimin e demarkacionit në Kosovë. LDK jep “OK”

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka bërë të ditur se është arritur marrëveshja me LDK-në për ratifikimin e Marrëveshjes për shënjimin e...

Dështon seanca, demarkacioni të mërkurën sërish në Kuvend

Dështon sërish seanca për demarkacionin në Kuvendin e Kosovës. Kështu pas një debati të ashpër ndërmjet kryeministrit Ramush Haradinaj dhe shefit të Grupit parlamentar...

Lapsusi i kryeparlamentarit të Kosovës, e bën Ramën kryeministër të…

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka bërë një lapsus në fjalimin e parë të seancës solemne për nder të 10-vjetorit të pavarësisë...

Shën Valentini dhe 10-vjetori i Pavarësisë, Veseli: Më shumë dashuri

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka zgjedhur të përçojë dy mesazhe këtë të mërkurë, një për 14 shkurtin, ditën e të dashuruarve,...

Veseli: Gjykata Speciale nuk do të shfuqizohet

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është shprehur se nuk do të zhbëhet Gjykata Speciale. Gjatë një interviste për KTV-në, Veseli ka siguruar se...

Kadri Veseli pro Gjykatës Speciale, godet opozitën edhe partnerët e koalicionit

Kadri Veseli ka shkruar një artikull të gjatë, në të cilën ka qartësuar pozicionin e tij karshi Gjykatës Speciale. E titulluar “Mbi dramën e...

Kryeparlamentari Kadri Veseli sot në gjykatë për rastin e gazit lotsjellës...

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...