E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Kadri Veseli

Etiketim: Kadri Veseli

Veseli: Qytetarët e Kosovës do të lëvizin lirshëm në fund të...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha sot pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit se qytetarët e Kosovës do të lëvizin lirshëm në...

Veseli: Në qershor presim liberalizimin e vizave

Lidershipi kosovar pret një lajm të mirë nga Brukseli në qershor lidhur me liberalizimin e vizave. Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në një...

Veseli: Në qershor presim liberalizimin e vizave, e kundërta damkë për...

Lidershipi kosovar pret një lajm të mirë nga Brukseli në qershor lidhur me liberalizimin e vizave. Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ftuar...

Meta takon Veselin: Kosova dhe Shqipëria me një synim të përbashkët

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, vizitën e tij në Shqipëri e ka nisur me takimin me Presidentin Ilir Meta.  "Kënaqësi që u...

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli viziton nesër Tiranën. Zbulohet...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli do të vizitojë ditën e nesërme Shqipërinë, ku do të jetë i ftuar në Lutjet e Mëngjesit,...

“Veseli kontrollon situatën”, media serbe: Kosova përgatitet të marrë Luginën e...

Autoritetet e Kosovës, me kryeparlamentarin Kadri Veselin në krye, gjatë gjithë kohës mbajnë kontakte me përfaqësuesit e shqiptarëve në jug të Serbisë, siç e...

Veseli: BE vlerësoi arritjet e Kosovës në përmbushjen e kritereve për...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha sot se Bashkimi Evropian i vlerësoi më në fund arritjet e Kosovës sa i përket përmbushjes...

VIDEO/ Përplasjet në Kuvend, deputetja-kryetarit: Gazin lotsjellës ta kisha futur në...

Seanca e Kuvendit të Kosovës është shoqëruar me debate të ashpra, ku nuk ka munguar edhe fjalori ofendues. Deputetja e Vetëvendosjes Drita Millaku ka akuzuar...

Veseli: S’bëhet qameti nëse Lista Serbe nuk kthehet në Qeveri

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli thotë se nuk do të pranojnë kushtëzime nga Lista Serbe për rikthim në Qeverinë e Kosovës. Kryetari i...

Guleni trazon Kosovën, Veseli: I turpëruar

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli u shpreh thellësisht i indinjuar nga arrestimi dhe deportimi i 6 shtetasve turq një ditë më parë,...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...