E shtunë, Janar 19, 2019
Ballina Etiketimet Kadri Veseli

Etiketim: Kadri Veseli

Veseli: Rusia po shkon drejt njohjes së Kosovës

Rusia po shkon drejt njohjes së Kosovës, ka thënë kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Ai ka folur të premten pas mbledhjes së Kryesisë...

Veseli: Rusia po shkon drejt njohjes së Kosovës

Rusia po shkon drejt njohjes së Kosovës, ka thënë kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Ai ka folur të premten pas mbledhjes së Kryesisë...

Veseli: BE-ja t’i trajtojë barabartë Kosovën dhe Serbinë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që të trajtojë seriozisht çështjen e taksës që Kosova ka vendosur ndaj...

Veseli optimist: Ushtria e Kosovës formohet në dhjetor

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka thënë se Kosova do të bëhet me ushtrinë e saj gjatë këtij viti, konkretisht nga mesi i muajit dhjetor. I pyetur...

Veseli u kërkon serbëve në veri vetëpërmbajtje

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, e ka cilësuar veprim të ngutshëm dorëheqjen e katër kryetarëve të komunave veriore...

Veseli: S’i nënshtrohemi Serbisë, BE t’u japë vizat kosovarëve

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian që të ndërmarrë hapa të shpejtë dhe meritorë për liberalizimin e...

Veseli: Nuk do të tolerojmë synimet destruktive të Serbisë ndaj Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, përmes një deklarate për media, arsyetoi veprimet e fundit të institucioneve të Kosovës si përpjekje për të...

Veseli: Nuk do të tolerojmë synimet destruktive të Serbisë ndaj Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, përmes një deklarate për media, arsyetoi veprimet e fundit të institucioneve të Kosovës si përpjekje për të...

“Mosliberalizimi i vizave për Kosovën është racizëm”

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha të mërkurën se të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave janë përmbushur dhe se në rast...

Veseli: Mosliberalizimi i vizave është racizëm i skajshëm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha të mërkurën se të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave janë përmbushur dhe se në rast...

EDITORIAL

Pangjashmëritë e rastit Lleshi dhe rastit Cakaj

Presidenti Meta brenda pak javëve tregoi se Kushtetuta dhe integriteti i Presidentit janë dy gjëra që nuk...

FORUM

Putini në Beograd – Asgjë e re nga aleanca e vjetër

Prof. Lisen Bashkurti - Mbas një procesi parapërgaditor të gjatë Presidenti Putin erdhi në Serbi, ose thënë në...

“Bëhuni gati për fjalën e radhës, bashkim”

Nga Veton Surroi Teksti i këngës për bashkim tingëllon më së qarti serbisht. 1. Në vitin 2018 u legjitimua fjala...