E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Juventus

Etiketim: Juventus

Bardhezinjtë në gjysëmfinale, Zonja e Vjetër largon “djallin” nga Kupa e...

Juventus fitoi dje ndeshjen e kupes me Milanin me rezultain 2-1, dhe siguroi një vend në bilete gjysmëfinale ku do te jete përballë Napolit. Në...

Juventus ndryshon logon e re të klubit, largohet nga tradicionalja

Juventus ka zbuluar logon e re të klubit sot në Muzeun Kombëtar të Shkencës e Teknologjisë Leonardo Da Vinci, në Milano, duke bërë një...

Milani mposht Juventusin, fiton Superkupën e Italisë

Është Milani fituesi i Superkupës së Italisë. Kuqezinjtë arritën të mposhtin Juventusin në Doha të Katarit me 11-metërasha, në një ndeshje ku 120 minuta...

“Zonja e Vjetër” mposht Romën, shkëputet 7 pikë në rënditje

Pas fitores me Romën me rezultatin 1-0, Juventusi i Allegrit ka arritur të marrë dhe 3 pikë të tjera në Serinë A duke grumbulluar...

Juventus – Dinamo Zagreb, ja formacionet zyrtare

Juventus dhe Dinamo Zagreb kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të fundit në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Juventus: Neto; Rugani, Benatia, Evra;...

Sulmuesi i Juventusit kërcënohet me vdekje

Higuaini kërcënohet me vdekje. Sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain, ka shtuar masat e sigurisë për shkak të kërcënimeve me vdekje. 28-vjeçari, i cili është...

Juventus kërkon sulmuesin e Ajaxit

Juventus ka vënë në shënjestër sulmuesin e talentuar të Ajaxit, Kasper Dolberg. Sulmuesi i talentuar i Ajaxit, Kasper Dolberg, është duke shkëlqyer në Holandë...

Merkato e Juventus, bardhezinjtë fokusojnë të rinjtë

Nuk ka frena për transfertimet te Juventus. Të rinjtë janë në fokusin e “Zonjës së Vjetër”. Planet e merkatos duket se janë për të marrë...

Seria A në një tjetër skandal, edhe Erjon Bogdani i përfshirë...

Futbolli në Itali goditet nga një tjetër valë hetimesh të kryera nga organet e drejtësisë mbi agjentët e futbollistëve dhe thyerjen e drejtësisë sportive. Prokuroria...

10 skuadrat më të suksesshme në “Champions”

UEFA ka publikuar një rënditje historike të klubeve më të suksesshme në Ligën e Kampionëve. Renditja është bërë në bazë të pikëve të grumbulluara...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë verbale...

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...