E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Juventus

Etiketim: Juventus

“Alieni” Ronaldo, veprime të çmendura në stërvitje me Juventusin (VIDEO)

Juventusi e ka nisur me këmbën e mbarë sezonin e ri në Seria A, pasi fundjavën e kaluar fitoi në transfertë 3-2 ndaj Chievos,...

Lazio të shtunën sfidon Juven, Strakosha studion goditjet e Ronaldos

Dëshironte të fluturonte dhe fluturoi. Ishte një hedhje në pafundësi. Në minutën e 96-të të Juve-Lazio 1-2, më 14 tetor 2017, lindi përralla e...

Legjenda italiane: Ky Juventus është më i fortë se Reali këtë...

Dino Zoff, legjenda e Juventusit në vitet 70-80, në një intervistë të dhënë së fundmi është shprehur se klubi italian "është më i mirë...

Juventus blindon mesfushën, rinvon me Pjanic deri në vitin 2023

Juventus as që ka ndërmend të lejojë që Miralem Pjanic të largohet. Klubi bardhezi ka njoftuar disa minuta më parë arritjen e akordit për...

Juventus zbulon fanellat e dyta për sezonin e ri, me një...

Juventusi ka zbuluar fanellën e dytë për sezonin 2018/19, e cila do të jetë e firmës Adidas. Bie në sy dizenjimi inovativ, por që...

Juventus rinovon me Pjanic, boshnjaku barazon pagën e Dybala-s

Miralem Pjanic do të vijojë që të luajë te Juventusi, madje me një kontratë shumë të më mirë financiare. Kampionët e Italisë kanë bërë...

Nesër starton Seria A, ja si ndryshojnë formacionet e “bigëve” (FOTO...

Seria A nesër më në fund do të startojë sezonin e ri, një nga kampionatet më të bukura të viteve të fundit, të paktën...

Ronaldo shënon golin e parë me fanellën e Juves, ju deshën...

Cristiano Ronaldos i janë dashur vetëm 8 minuta për të shënuar golin e parë me fanellën e Juventusit. Ylli portugez gjeti rrugën e rrjetës...

Bonucci: Ika i inatosur, u riktheva te Juvja sepse këtu fitohet

“Jam rikthyer te Juventus sepse më mungonte shtëpia, ashtu siç shkrova edhe në rrjetet sociale, që pas çdo udhëtimi kthehesh në shtëpi”. Kështu Leonardo...

Efekti Ronaldo, çmimet e biletave te Juventusi rriten me 30 %

Cristiano Ronaldo ka pushtuar Juventusin dhe Serinë A. E nëse klube si Chievo apo Parma kanë dyfishuar çmimet e biletave për ndeshjen që do...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...