E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Juventus

Etiketim: Juventus

Szczesny: Me Wengerin pija duhan, te Juventus dua vetëm të fitoj

Nga Arsenali te Juventusi, por edhe me një sezon te Roma ndërmjet, portieri polak Wojciech Szczesny duket se ka rigjetur qetësinë te bardhezinjtë e...

Guardiola befason të gjithë: City nën nivelin e Milanit dhe Juventusit

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola nuk e sheh ekipin e tij si favorit për të fituar Champions League, pasi nuk ka historinë e...

Marotta tradhton Juventusin, pranë arritjes së akordit me rivalët

Beppe Marotta është shumë pranë arritjes së marrëveshjes me Interin. Sipas mediave italiane, të hënën ka patur një takim mes ish-drejtuesit bardhezi dhe Steven...

Dybala flet pas tripletës: Përjashtimet më bënë mirë për të punuar...

Paulo Dybala nuk do ta harrojë lehtë mbrëmjen e sotme, ditën kur shënoi tripletën e tij të parë në Champions League. Në fillim një...

Juventus “makineri” perfekte edhe pa Ronaldon, Dybala shënon tripletë (VIDEO)

Juventus vijon rrugëtimin perfekt në këtë sezon të ri. Bardhezinjtë treguan forcën e tyre edhe në ndeshjen e dytë duke fituar 3-0 ndaj Young...

Cristiano Ronaldo refuzoi tre klube para kalimit te Juventusi

Cristiano Ronaldo, sipas “El Mundo” ka refuzuar Milan, Paris Saint-Germain dhe Manchester United para se të bashkohej me Juventus. Ylli portugez u largua nga...

Ky Juventus si ai i 1930-ës, Alegri synon të “thyejë” numrin...

Juventusi mori një fitore të merituar ditën e djeshme përballë skuadrës së Napolit me rezultatin 3-1, duke mposhtur kështu një kundërshtar direkt për titullin...

Juventus shumë i fortë për Napolin, Ronaldo lë “gjurmë” në të...

Juventus nuk njeh rivalë në Seria A gjatë këtij sezoni. Kampionët e Italisë kanë fituar super ndeshjen e javës së 7-të ndaj Napolit në...

Juventusi “makineri” perfekte në Seria A, Ronaldo shënon sërish (VIDEO)

Cristiano Ronaldo i dhuron tre pikët e radhës Juventusit në kampionat. Bardhezinjtë kanë fituar minimalisht 2-0 në transfertën ndaj Frosinones.Edhe pse parashikohej një ndeshje...

Allegri: Ronaldo do të shkëlqejë nesër, Dybala do jetë titullar

Massimiliano Allegri parashikoi saktë golat e parë të Ronaldos me fanellën e Juventusit, ndërkohë që sot në konferencën para ndeshjes ndaj Frosinones është shprehur...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...