E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Juventus

Etiketim: Juventus

Juventus përfundon nën hetim për transferimin e Ronaldos

Juventus është nën hetim nga UEFA, lidhur me transferimin e Cristiano Ronaldos. Ylli portugez i dha fund aventurës me Real Madridin për të nënshkruar...

Jo vetëm Marcelon, Ronaldo kërkon edhe yllin e Bayernit te Juventusi

Cristiano Ronaldo dëshiron që të bashkohet sa më parë me James Rodriguez, por tashmë te skuadra e Juventusit. Sipas mediave iberike, “ylli” portugez po...

Allegri i druhet euforisë: Me Valencian luhet një përqindje e mirë...

Massimiliano Allegri është gati në misionin për të fituar Ligën e Kampionëve në sezonin e ri, teksa ka në dispozicion futbollistin që ka shënuar...

Valencia thërret në ndihmë psikologun për Juventusin

“Ankth. Kjo është fjala e përsëritur disa herë, në orët e fundit, në hijen e “Mestalla”. Një koncept, që Marcelino e kishte përdorur menjëherë...

Juventus dhe United bëhen gati për shkëmbimin e shekullit

Juventus dhe Manchester United mund të bëhen protagonistë të një super-shkëmbimi në merkaton e janarit, që do të përfshijë dy nga futbollistët më të...

Allegri: Do ta mbroj Dybala-n, Ronaldo shënon me siguri ndaj Sassuolos

Pas pauzës së ndeshjeve të kombëtareve, Juventus do të nis turin e forcës ndaj Sassuolos. Një sfidë interesante për bardhezinjtë që janë në pritje...

Zgjatet “martesa” mes Sami Khedira dhe Juventusit

Martesa mes Sami Khedira dhe Juventusit do të vijojë të zgjasë të paktën edhe për 3 vitet e ardhshme. Kampionët e Italisë kanë njoftuar...

“Qaj kur Dybala qëndron në stol, në janar largohet nga Juventusi”

Maurizio Zamparini, presidenti i Palermos, klubi ku ka luajtur më parë Paulo Dybala pas transferimit te Juventusi, është shprehur se sulmuesi argjentinas do të...

Plani i frikshëm i Juventusit, synon dy yje për të ndërtuar...

Juventus nuk e ul ritmin duke vijuar punën për të krijuar një super ekip që rrotullohet rreth Cristiano Ronaldos. Siç raportojnë mediat italiane objektivi...

Nedved zbulon prapaskenën se si Juvja bleu Cristiano Ronaldon

Zëvendës-presidenti i Juventusit, Pavel Nedved, ka zbuluar disa detaje në lidhje me transferimin e Cristiano Ronaldos te Juventusit. Duke folur për mikrofonin e kanalit...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...