E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Juncker

Etiketim: Juncker

Juncker i bën thirrje BE-së: Ballkani Perëndimor po pret përgjigje!

Presidenti i Komisionit të BE, Jean-Claude kundër shteteve anëtare, që kanë venë në rrezik shtetin e së drejtës. Nacionalizmi mendjengushtë është gënjeshtër dhe helm,...

Juncker thirrje vendeve të BE: Ta marrim Ballkanin Perëndimor në gjirin...

“Duhet të përcaktojmë në mënyrë përfundimtare përfshirjen e vendeve të Ballkanit Perëndimor pasi përndryshe, të tjerët do të marrin përsipër detyrën për t’u dhënë...

Juncker mesazh Trumpit: Përpjekjet e SHBA për të ndarë BE-në në...

Shefi i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, tha se përpjekjet e Shteteve të Bashkuara për të ndarë BE-në në tregti “janë të kota”. Juncker e dha...

VIDEO/ Zëri i Amerikës tallet me presidentin e KE, Juncker

Me një gjuhë ironike deri në tallje, Zëri i Amerikës ka komentuar pamjet ku Presidenti i KE-së, Zhan Klod Junker është në gjendje të...

Zgjerim i BE, Juncker: Nuk dua rikthim të luftës në Ballkan

“Unë i njoh përpjekjet e Ballkanit Perëndimor për tu bërë pjesë e Bashkimit Europian dhe nuk dua rikthim të luftës në Ballkanin Perëndimor”. Kanë qenë...

Presidenti i KE, Juncker përfshihet në skandal nepotizmi dhe korrupsioni

Presidenti i KE-së Jean-Claude Juncker, brenda një dite, emëroi dhe më pas ngriti në detyrë në mënyrë të beftë, ndihmësin kryesor të tij Martin...

Juncker: Në Shqipëri ka krim të organizuar

Në intervistë për DW në kuadrin e turit të vizitave në vendet e Ballkanit Perëndimor, kryetari i Komisionit të BE-së Jean-Claude Juncker, thekson nevojën...

Në 2025 Serbia në BE? Juncker në Beograd: Zgjidhni konfliktet

Pas Maqedonisë dhe Shqipërisë, ndalesa e radhës e turit ballkanik të Presidentit të Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ishte Beogradi. Gjatë takimit me kreun e...

Kush e ”kap” BE? E vërteta e lajmit Serbi-Shqipëri, dalin kundër…

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker në kuadër të turneut për të shpalosur strategjinë e zgjerimit për 6 vendet e Ballkanit, ka pohuar se...

Meta-Juncker: Të gjitha forcat politike kanë të njëjtin synim, integrimin e...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot delegacionin e lartë të Komisionit Europian në Tiranë, kryesuar nga Presidenti i Komisionit, Jean-Claude Juncker, me pjesëmarrjen...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...