E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Jorida Tabaku

Etiketim: Jorida Tabaku

“Lojërat e fatit nuk u mbyllën, u shumëfishuan”

Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë Rama dhe ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, se kanë shumëfishuar numrin e pikave të basteve në Shqipëri. Në një...

Ligji për ish-të përndjekurit, reagon Jorida Tabaku: Vesi del me shpirtin

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka reaguar lidhur me vendimi e Kuvendit për ligjin për “Dëmshpërblimin e ish-të përndjekurve”. Përmes një postimi në rrjetin...

Tabaku: Ahmetaj mashtron, 33 biznese mbyllen çdo ditë

Deputetja e PD, Jorida Tabaku reagoi pas konferencës për shtyp të ministrit Ahmetaj i cili foli për Aktin Normativ, situatën ekonomike në vend, punësimin...

Tabaku: Të përndjekurit, të harruarit e kësaj qeverie

Nga Jorida Tabaku Ajo çfarë është kthyer në zakon për qeverinë është angazhimi i saj për të trajtuar shtresën e persekutuar gjatë regjimit komunist me standarde...

“Ose oligark, ose kriminel”/ Jorida Tabaku “zbulon” skemën e përfitimit të...

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku në një deklaratë për shtyp ka akuzuar kryeministrin e vendit Edi Rama për abuzim me tenderat. Në deklaratën e saj,...

Tabaku: Qeveria ka paguar 32.8 mld lekë për inceneratoret që s’janë...

Deputetja e PD, Jorida Tabaku ka publikuar dokumentin e shpronësimit publik që i hap rrugë inceneratorit të Tiranës. Përmes një postimi në Facebook, Tabaku...

Taksat e larta, Tabaku: 45 biznese në ditë janë mbyllur këtë...

Nëpërmjet deputetes Jorida Tabaku, Partia Demokratike akuzoi qeverinë për taksat e larta që detyrohen të paguajnë bizneset. Tabaku shprehet se janë mesatarisht45 biznese në ditë...

PD komenton raportin e DASH: Ja pse amerikanët nuk investojnë më...

Partia Demokratike ka komentuar deklaratën e Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili e cilëson Shqipërinë si vend të pasigurtë për investime. Në një deklaratë për...

Tabaku i drejtohet Artan Shkrelit: Fol për teatrin siç fole për...

Deputetja demokrate Jorida Tabaku i ka kërkuar zëvendës ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë Artan Shkrelit të flasë për Teatrin. Në mbledhjen e komisionit të ekonomisë,...

Tabaku kërkesë Kuvendit dhe Guvernatorit: Publikoni raportin për paratë e pista

Deputetja e PD-së, njëherësh nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku i kërkoi Parlamentit dhe Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë t’u vënë në dispozicion...

EDITORIAL

Presidenti Meta pritet në audiencë të posaçme nga Ati i Shenjtë, Papa Francesku

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, u prit gjatë ditës së sotme në një audiencë të posaçme nga...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...