E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Jonila Godole

Etiketim: Jonila Godole

Zhvendosja e Juridikut te “Petro Nini”, pedagogia: I rrezikshëm

Pedagogia e Gazetarisë dhe Komunikimit, Jonila Godole ka reaguar pas vendimit të ministrisë së Arsimit për zhvendosjen e procesit mësimor nga godina e Juridikut...

Godole: Qeverisë i ka dalë situata nga dora me studentët

Pedagogia Jonila Godole e ftuar nga Sonila Meço në Ora News, tha se kryeministri Rama ende po dialogon me studentët, ndërsa shton se ajo...

Pedagogia: Studentët duhet të vijojnë protestën e tyre

Pas portestës masive të studentëve në të gjithë Shqipërinë kanë ardhur edhe reegime të shumta sidomos nga bota akademike në mbështetje te kësaj levizje. Pedagogia...

Godole: Studentët kanë hyrë në histori edhe sikur të ikin sonte...

Pedagogia Jonila Godole e ftuar në "Ekopolitikë" në Ora News, u shpreh se pavarësisht rezultatit, protesta e studentëve ka hyrë në histori. Ajo tha...

Përtej euforisë së një proteste, të ngremë kërkesa më afatgjata

Nga Jonila Godole Përtej euforisë së një proteste... Studentët në protesta gjithmonë e kanë çuar shoqërinë shqiptare një hap më përpara, historia shqiptare e ka treguar...

Të ndalim “vdekjen” e librit! “Tirana lexon” synon rikthimin te leximi

Jonila Godole është nismëtarja e projektit nën titull “Tirana lexon”. Godole, e cila është studiuese e shkencave të komunikimit, shkrimtare, përkthyese dhe po ashtu,...

Media po ushqen nostalgjinë për komunizmin (VIDEO)

Instituti për Demokraci, Media dhe Kulturë (IDMC) shprehu shqetësim mbi mënyrën si i shkruan aktualisht shtypi shqiptar dosierët mbi Sigurimin e Shtetit dhe diktaturën. Drejtuesja...

Godole-Karajt: Identitetin seksual mbaje për vete, mos e propagando

Pedagogia Jonila Godole e ftuar në "Tonight Ilva Tare" në Ora News thotë se identiteti seksual është personal i gjithsekujt dhe nuk mund të...

Tiranë: A do të zbutet kriza politike nga ndryshimet në qeveri?

Largimi i ministrave nga kryeministri Rama që ata të jenë në shërbim të zgjedhjeve për PS-në në zonat elektorale, duket jo bindës dhe i...

‘Fëmijët e Diktaturës’

Në ditën e kujtesës është rishfaqur për publikun dokumentari ‘Fëmijët e Diktaturës’. Në qendër të tij janë katër personazhe, të lindur apo rritur në...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...