E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Jeta

Etiketim: Jeta

Duhet t’i bëni patjetër këto gjëra, përpara se të jetë shumë...

Jeta është aventurë. Duhet ta jetosh në mënyrë aktive çdo ditë, sepse kur të plakeni, mund të pendoheni për diçka që nuk e keni...

Shqiptarëve nuk iu dhimbset jeta, gjoba 95 shoferëve me celular në...

Plot 95 shoferë janë gjobitur nga policia rrugore në kryeqytet pasi janë kapur duke folur në telefon gjatë drejtimit dhe kjo brenda 48 orësh....

Albërija: Tradhëtitë e ish-burrit, dhe puna si dado në SHBA

Albërije Hadërgjonaj një emër i njohur për shqiptarët, por jo gjithmonë ka qenë kështu. Këngëtarja rrëfeu në Top Show jetën si vajzë, nënë, grua...

“The Guardian” për Dua Lipën: Mos u shqetësoheni për çdo gjë...

Ajo ishte artistja më e transmetuar në Spotify vitin e kaluar dhe në muajin Shkurt ishte gruaja e parë që u nominua për pesë...

Lexoni arsyet pse është më mirë të jesh beqar

Një studim i ri thotë të qënit beqar, të ndihmon të kesh lidhje të forta sociale me njerëzit.  Martesa mund të kufizojë njerëzit në...

Fakte për Ermal Metën, jeta dhe karriera e tij

Sot ai hyn tek emrat më të mëdhenj dhe më të suksesshëm shqiptarë. Ermal Meta është kantautor dhe kompozitor shqiptar, i cili po bën...

Prifti: Tan Shqipnia asht ba vetëm Tiranë, ne të tjerët…

Prifti i Velipojës, Dom Marian Gega, ka mbajtur një fjalim të fortë, ndërsa i jepej lamtumira në kishë, 10-vjeçares Noemi Preka, e cila nuk...

Elvana Gjata larg ”vipllëkut”: Fërgesë, patëllxhan dhe sultjash (FOTO)

T’ju themi një emër që me siguri nuk ia bën syri ‘tërr’ fare kur shikon Elvanën, ndryshe nga fansat që e adhurojnë deri në...

178 vajza dhe gra të tjera rrezikojnë fatin e Arielës

Vrasja e 21-vjeçares Ariela Murataj, të dielën e kaluar tronditi thellë opinionin publik. Ajo u vra mizorisht nga 23-vjeçari Aldison Belulaj, i cili prej...

50 fakte nga jeta e Gjergj Kastriot Skenderbeut

Cila ka qenë jeta dhe veprimtaria e tij? Përse Skënderbeu u shndërrua në pikën referuese të shqiptarëve gjatë Rilindjes dhe përse edhe sot ai...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...