E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Jale

Etiketim: Jale

Jalë, 14-vjeçarja flet pas lirimit nga policia: Fjeta në bagazh të...

Familjarët e fisit Balaj në Jalë e kanë kaluar natën jashtë në pamundësi për të gjetur një vend ku të qëndrojnë pas shembjes së...

Jalë, 14-vjeçarja: Fjeta në bagazh, më kanë humbur librat

Familjarët e fisit Balaj në Jalë e kaluan natën jashtë në pamundësi për të gjetur një vend ku të qëndrojnë pas shembjes së banesave...

Banori i Jalës pas lirimit: Mund të na vrasin, ka interesa...

“Ka interesa të mëdha për pronën”, flet banori i Jalës pas lirimit nga policia: Kemi frikë për jetën tonë! Pas daljes nga ambjentët e Komisariatit,...

Lirohen banorët e Jalës: S’kemi strehë mbi kokë

Janë lënë të lirë banorët e Jalës, të shoqëruar pas përplasjes me policinë. Në mesin e të shoqëruarve, ishtze edhe një vajzë minorene. Ata apelojnë...

“Dua të iki në shtëpinë time”, mes të arrestuarve në Jalë...

Që prej orëve të para të ditës së sotme ka nisur aksioni i IKMT-së për shembjen e disa banesave në Jalë, teksa nuk kanë...

Tension në Jalë, policia shoqëron me forcë 10 banorë, SOS për...

Ora 12:07 Policia ka shoqëruar forcërisht 10 banorë të Jalës. Ata janë marrë me furgon policie dhe janë dërguar në komisariat. Edhe pse nuk ka pasur...

Tensionohet situata në Jalë, ndërhyjnë Forcat Speciale (FOTO)

Tensionohet situata në Jalë, gjatë aksionit të Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit për shembjen e ndërtimeve pa leje. Banorët kanë kundërshtuar ndërhyrjen e...

Nis shembja e ndërtimeve, banorët ”luftë” me IKMT

Mëngjesin e kësaj të marte, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtës së Territorit, ka nisur aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje në Jalë por janë...

Monika Kryemadhi, të rinjve: Ju jeni brezi i përmbysjes së diktaturës...

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi deklaroi sot në akademinë e rinjve të LRI në Jalë, se rinia duhet të reagojë e para ndaj situatës...

Kërpaçi: Luftë kundër padrejtësive të qeverisë! LSI, alternativa e shpresës së...

Të rinjtë e Lëvizjes Socialiste për Integrim, prej tre ditësh ndodhen në Jalë, ku vijojnë traditën  e tyre. Përveç të rinjve pjesë e këtij...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...