Ballina Etiketimet Izet HAxhia

Etiketim: Izet HAxhia

E dashura e Izet Haxhisë jep alarmin: Po përgatitet eliminimi fizik...

E dashura e Izet Haxhisë, Erjona Parruca, në një postim në Facebook, shkruan se në Shqipëri po përgatitet eliminimi i tij fizik. Sipas saj po...

“Kurajo, shpirti im”, e dashura e Izet Haxhisë kundërshton mediat: Ky...

Pas lajmit që Gjykata e Tiranës i ka dhënë të drejtën e ankimimit Ish-truprojes së Sali Berishës, Izet Haxhisë, ka reaguar e dashura e...

Fatos Klosi: Ja pse gjyqtarët refuzojnë të marrin në dorë rastin...

Çështja e Izet Haxhisë është futur në ngërç. Pas pranimit të kërkesës për rigjykim nga ana e Gjykatës së Tiranës, çështja e ish-truprojës së...

Rigjykimi i Izet Haxhisë në ngërç, drejt dorëheqjes trupa gjykuese

Ngec sërish procesi i rigjykimit të Izet Haxhisë pas dorëheqjes së gjyqtares Fatmira Hajdari. Fatmira Hajdari ishte pjesë e trupës gjykuese me Shkëlqim Mustafën dhe...

Rrëfehet e dashura e Izet Haxhisë: Po më kërcënojnë se…

Ajo njihet thjesht si ''e dashura e Izet Haxhisë'', e kthyer tashmë në të vetmen urë lidhëse mes tij, nga burgu 302 dhe botës...

Izet Haxhia, mesazh nga burgu: Nuk do të kursej askënd

Izet Haxhia, që prej muajsh ndodhet tashmë në burgjet shqiptare, ka dërguar një mesazh në adresën e tij në FB. Ai thotë se ka ardhur...

Izet Haxhia nga burgu: Të gjithë po fshihen mbrapa plazheve

Kërkesa e Izet Haxhisë për rihapjen e dosjes ''Hajdari'', ku ai është dënuar si bashkëpunëtor me 25 vite burg ndodhet në Gjykatën e Apelit....

“Dosja Hajdari”, mbërrin në Apel kërkesa e Izet Haxhisë

Mbërrin në Gjykatën e Apelit ankimi i Izet Haxhisë. Ai kërkon rrëzimin e vendimit që e ka dënuar në mungesë me 25 vite burg...

“Bën vaki… gjej vrimë e futu”, e dashura uron për ditëlindje...

Izet Haxhia feston sot ditëlindjen ne burg. Në këtë ditë të veçantë e dashura, që shumë herë menaxhon profilin e tij në FB, duke ndarë...

Rihapet dosja “Hajdari”. Do dëshmojnë Berisha, Nano, Klosi, Gjinushi,….

Kërkesa e Izet Haxhisë, për rihapjen e dosjes “Hajdari” e konsideruar si dosja e shekullit, mori këtë të enjte miratimin nga Gjykata e Tiranës. Gjykata...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...