E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Izet HAxhia

Etiketim: Izet HAxhia

Fatos Klosi: Ja pse gjyqtarët refuzojnë të marrin në dorë rastin...

Çështja e Izet Haxhisë është futur në ngërç. Pas pranimit të kërkesës për rigjykim nga ana e Gjykatës së Tiranës, çështja e ish-truprojës së...

Rigjykimi i Izet Haxhisë në ngërç, drejt dorëheqjes trupa gjykuese

Ngec sërish procesi i rigjykimit të Izet Haxhisë pas dorëheqjes së gjyqtares Fatmira Hajdari. Fatmira Hajdari ishte pjesë e trupës gjykuese me Shkëlqim Mustafën dhe...

Rrëfehet e dashura e Izet Haxhisë: Po më kërcënojnë se…

Ajo njihet thjesht si ''e dashura e Izet Haxhisë'', e kthyer tashmë në të vetmen urë lidhëse mes tij, nga burgu 302 dhe botës...

Izet Haxhia, mesazh nga burgu: Nuk do të kursej askënd

Izet Haxhia, që prej muajsh ndodhet tashmë në burgjet shqiptare, ka dërguar një mesazh në adresën e tij në FB. Ai thotë se ka ardhur...

Izet Haxhia nga burgu: Të gjithë po fshihen mbrapa plazheve

Kërkesa e Izet Haxhisë për rihapjen e dosjes ''Hajdari'', ku ai është dënuar si bashkëpunëtor me 25 vite burg ndodhet në Gjykatën e Apelit....

“Dosja Hajdari”, mbërrin në Apel kërkesa e Izet Haxhisë

Mbërrin në Gjykatën e Apelit ankimi i Izet Haxhisë. Ai kërkon rrëzimin e vendimit që e ka dënuar në mungesë me 25 vite burg...

“Bën vaki… gjej vrimë e futu”, e dashura uron për ditëlindje...

Izet Haxhia feston sot ditëlindjen ne burg. Në këtë ditë të veçantë e dashura, që shumë herë menaxhon profilin e tij në FB, duke ndarë...

Rihapet dosja “Hajdari”. Do dëshmojnë Berisha, Nano, Klosi, Gjinushi,….

Kërkesa e Izet Haxhisë, për rihapjen e dosjes “Hajdari” e konsideruar si dosja e shekullit, mori këtë të enjte miratimin nga Gjykata e Tiranës. Gjykata...

Gjykata pranon kërkesën e Izet Haxhisë për rihapjen e dosjes “Hajdari”

Gjykata Penale e Tiranës ka pranuar kërkesën për hapjen e dosjes ‘Hajdari’, pas kërkesës së ish-truprojës së Sali Berishës, Izet Haxhia. Në seancën e kaluar,...

Izet Haxhia akuzon Berishën: Pagoi 1 milion euro për të më...

Izet Haxhia, i dënuar për vrasjen e Azem Hajdarit, është paraqitur sërish sot në gjyq, në Gjykatën e Tiranës, e cila pritet të rivendosë...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...