E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Ivanov

Etiketim: Ivanov

Trump letër homologut maqedonas: Ju inkurajojmë për marrëveshjen me Greqinë

Presidenti amerikan, Donald Trump i është drejtuar me një letër presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, duke i thënë se vendi i tij "ka shumë...

Incidenti në Krushevë, pesë persona merren në pyetje

Policia ka filluar me identifikimin e personave të dyshuar për thirrje anti-shqiptare ditë më parë në Krushevë. Burime nga ministria e Brendshme konfirmojnë se...

Ivanov: Duam në BE dhe NATO, por me emrin, dinjitetin dhe...

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, me rastin e festës shtetërore të Ilindenit, në fjalimin e tij në solemnitetin në Krushevë porositi se...

Ngec marrëveshja Maqedoni-Greqi, Ivanov: S’kam mandat!

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka vendosur të mos e dekretojë Marrëveshjen për emrin “Maqedonia e Veriut”, të arritur mes qeverive të Maqedonisë dhe...

Njihuni me dy zyrtarët shqiptarë në Maqedoni që pretendojnë ta zëvendësojnë...

Kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi, dje në një debat të organizuar para qytetarëve dhe studentëve të Tetovës tha se në të ardhmen...

Debat i ashpër, Thaçi me Nishanin kundër Vuçiç dhe Ivanov

Takimi i presidentëve në Brdo Brion të Sllovenisë nuk ka kaluar në qetësi. Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka thënë se në takimin që e...

Situata e rëndë në Maqedoni/ Reagon për herë të parë Presidenti...

Pas situatës së rëndë që ka mbërthyer Kuvendin në Maqedoni, ka ardhur edhe reagimi i Presidentit Ivanov. Përmes një njoftimi për shtyp, Ivanov bëri thirrje...

Ivanov përgatit “puç” kundër shumicës së re

Presidenti Gjorge Ivanov po përgatit terrenin për shpalljen e gjendjes së luftës dhe arrestimin e siç thuhet, “puçistëve” me në krye liderin e LSDM-së,...

Presidenti Ivanov kërcënon Zaevin: Po nuk arrite të vish në pushtet,...

Presidenti i Maqedonisë Gjorgje Ivanov në një intervistë për “Viner Cajtung” madje ka kërcënuar me burg kreun e LSDM-së Zoran Zaev, nëse ky i...

Donald Tusk për vizitë në Maqedoni

Kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk, qëndron sot për një vizitë disa orëshe në Shkup, ku do të takohet me presidentin Gjorge Ivanov. Nga kabineti...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...