E mërkurë, Janar 23, 2019
Ballina Etiketimet Italia

Etiketim: Italia

Lajm i bujshëm nga Italia, njeriu më i pasur i Kinës...

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane orët e fundit. Bëhet fjalë për një ndër njerëzit më të pasur në Kinë,...

Italia nis kërkimet në detin Jon/ Greqia fiton 600 miliardë dollarë

Edhe Italia i ka hapur dritën jeshile kërkimeve për naftë në detin Jon. Gazeta ‘Corriere Della Sera’ shkruan për një debat që ka lindur së...

Prej 10 ditësh burri nuk përgjigjej në telefon, gruaja vjen nga...

Një person është gjetur i pajetë në banesë. Viktima është 60-vjeçari Pashko Pojata. Gruaja e tij kishte 10 ditë që ishte tek djali në...

Italia miraton ligjin: Largim përjetë të të korruptuarve nga administrata. Po...

Italia sapo ka miratuar ligjin e ri antikorrupsion i cili synon të luftoj korrupsonin në administratën publike e sjellë një transparencë të plotë ndaj...

Koalicioni i brishtë qeveritar, Italia kërcënohet me zgjedhje të reja

Italia do të duhet të mbajë zgjedhje të reja nëse qeveria e koalicionit bie, tha një zyrtar i lartë i kabinetit dhe anëtar i...

“Nuk jemi në luftë me Italinë” – Juncker sheh përparime në...

Kryetari i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker tha se po bëhen përparime në lidhje me bisedimet për buxhetin e Italisë. Komisioni tha javën e kaluar se...

Italia në alarm, hakerat vjedhin adresat e zyrtarëve të lartë

Hakerë të panjohur kanë aksesuar mijëra llogari të certifikuara e-mail-i në Itali të cilat u përkisnin gjykatësve dhe zyrtarë të lartë qeveritarë në një...

Durrësi arreston gruan e shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia

Një 41 vjeçare e dënuar me 10 vite burg për pjesëmarrje në organizatë kriminale është arrestuar gjatë 24 orëve të fundit nga shërbimet e...

Italia dëbon 23-vjeçarin shqiptar

Matteo Salvini, ministri i Brendshëm italian ka firmosur dekretin për dëbimin e një emigranti shqiptar nga Kosova për motive sigurie. 23-vjeçari shqiptar është konsideruar nga...

Italia dëbon shqiptarin

Një emigrant shqiptar nga Kosova, 23-vjeç është dëbuar nga territori italian për motive sigurie. Ministri i Brendshëm, Matteo Salvini ka firmosur dekretin e dëbimit...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

‘Hashim Thaçi po luan me fatin e Kosovës për hir të karrierës së tij’

‘Plani i Aleksandër Vuçiç dhe Hashim Thaçit për korrigjimin e kufijve midis Serbisë e Kosovës, me mbështetjen...

Malaj: Veliaj është çnjerëzor, po lë me pasoja psikologjike fëmijët

Ish-ministri i PS-së, Arben Malaj, ka kritikuar kryebashkiakun Erion Veliaj. Teksa e cilëson si “arrogant” dhe “çnjerëzor”,...