E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Itali

Etiketim: itali

FOTO/ Pistoleta lodër “tradhton” shqiptarin, kapet me tetë kuintalë drogë në...

Një sasi prej rreth 830 kg drogë, 564 kg marijuanë e 266 kg hashash, është sekuestruar në Itali dhe një shqiptar është vënë në...

Shqipëria do kryesojë OSBE, Bushati: Italia na ndihmoi pa kushte

Teksa ka pritur një takim pune ministrin e Jashtëm të Italisë, Enzo Moavero Milanesi,  ministri në detyrë Ditmir Bushati shprehu mirënjohjen për shtetin e...

Ligji për emigracionin në Itali, hyn në fuqi paketa e re...

Në Itali ka hyrë në fuqi ligji i ri i emigracionit, i cili pritet të prekë edhe shumë shqiptarë me qëndrim atje. Sipas paketës...

Kapen me kokainë, pranga dy shqiptarëve në Itali

Dy shqiptarë kanë përfunduar sot në pranga në Bolzano të Italisë.  Sipas mediave italiane, pas kontrolleve të ushtruara, atyre iu gjetën dhe sekuestruan lëndë...

U vra në Elbasan, “tarzani” shqiptar bos i rrjetit të kokainës...

E  vranë  me të shtëna arme zjarri brenda Range Roverit të zi, përmes të cilit po udhëtonte brenda qytetit  të tij, Elbasan, në qendër...

Mbi 10 mijë shqiptarë lindën në Itali, Gabriel dhe Amalia emrat...

Nga 458.151 fëmijët e lindur gjatë 2017-tës, 10.132 kanë të paktën njërin prind shqiptar. Gabriel e Amelia qenë emrat më të përdorur. Në itali vazhdon të...

E quajtën terrorist i rrezikshëm, flet shqiptari që u dëbua nga...

Shaban Caca, shqiptari që vetëm një ditë më parë u dëbua nga Ita lia ka dhënë një dëshmi për "Faxnews", ku ka treguar se që nga...

Racizmi në Itali, Luciano Spalletti: Mjaft më me urrejtje

Trajneri i Interit ka folur për ngjarjet e shëmtura të së mërkurës ku për post racizmit ekstrem, një tifoz i zikaltërve humbi jetën. Interi sot...

Sa shqiptarë jetojnë në zonat e goditura sot nga tërmeti në...

Në rajonin e Sicilisë i goditur nga lëkundje e fortë e tërmetit të një nate më parë jetojnë mjaft emigrantë shqiptarë, të cilët kanë...

Tërmeti në Itali, banorët strehohen në palestra e shkolla

Frikë e panik gjatë natës në ishullin e Siçilisë në Itali. Në orën 3.19 minuta një tërmet në shkallë 4.8 ballë ka goditur territorin...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...