Ballina Etiketimet Islande

Etiketim: Islande

“Leksioni” i radhës nga Islanda, ligj për barazi në…

Prej kohësh, Islanda konsiderohet si vendi i parë në botë përsa u takon të drejtave dhe mbrojtjes grave, barazisë mes sekseve si dhe luftës...

Nuk ka burra, ky shtet ofron 5 mijë euro për t’u...

Edhe pse është një shtet super i bukur, lindshmëria është e ulët. Për këtë, prej disa vitesh, qeveria e Islandës ofron të ardhura mujore...

Tërmeti në ishujt Solomon, autoritetet paralajmërojnë për tsunami

Pas tërmetit me magnitudë 7.7 ballë i cili goditi Ishujt Solomon, autoritetet kanë paralajmëruar se vendi mund të preket nga një Tsunami. Lëkundjet sizmike...

Islandë, shqiptari nga Shkupi i vendos flakën vetes

Një shqiptar nga Shkupi ka tentuar të vetëvritet duke i vendosur flakën vetes në  një kamp refugjatësh në Rejkjavik të Islandës. Për momentin mendohet se...

Humor anglez/Nis peticioni: Të luhet sërish ndeshja me Islandën

Pas humbjes së djeshme përballë Islandës, mediat në Angli e kanë kryqëzuar kombëtaren. Komentet negative për skuadrën e britanike nuk mungojnë as në faqet...

EDITORIAL

Çorba e reformës

FORUM