Ballina Etiketimet Islami

Etiketim: islami

Aeronautika shqiptare, Islami synon Botërorin e vitit 2019

Mbyllja e një kalendari të suksesshëm aktivitetesh mblodhi më të mirët e aeronautikës shqiptare dhe shumë personalitete të tjera të sportit në një ceremoni...

“Islami do të jetë feja më e përhapur në botë brenda...

Sipas analizave të institutit amerikan Pew Research Center, me shumë mundësi, Islami do të jetë feja më e madhe e përhapur në botë brenda...

Të gjithë nga një shkollë kanë dalë

Nga Sadedin Çeliku/Janë të shumtë politikanë dhe lider partish që flasin për demokracinë, por askush nuk ja ka bërë hesapin. PD nxori si lider...

Reforma Zgjedhore, Islami: S’do ketë zgjedhje pa votim elektronik

Deputeti i Partisë Demokratike, anëtar i komisionit parlamentar për Reformën Zgjedhore, Kastriot Islami, u shpreh se nuk do të ketë zgjedhje pa garantuar proces...

Daniell Serwer: Kujdes nga islami politik i Erdoganit

“A mund të imagjinohet Kosova të mbetet imune në atë që po ndodh në pjesën tjetër të botës, unë do të thosha se ju...

Lufta e myslimanëve në rrugët e Britanisë, Eksperti: Islami mbart ”urdhër...

Ndarja e myslimanëve, ka shkaktuar luftë civile në rrugët e Britanisë, sipas shefit ekzekutiv kundër-ekstremizmit. Shefi ekzekutiv i Fondacionit Quiliam, Haras Rafiq, ka deklaruar...

Ministri Austriak: “Gratë në Shqipëri, paguhen për të dalë të mbuluara...

Ministri i punëve të jashtme i Austrisë, Sebastian Kurz pjesë e Samitit të refugjatëve sulmoi lidhur me "politikën e dyerve të hapura". "Nga një perspektivë...

Çfarë ka që nuk shkon me Islamin në ditët e sotme?

Nga Mustafa Nano/Vitin e shkuar m'u desh të rrija në Bruksel disa ditë, dhe aty pata rastin të vizitoja lagjen e myslimanëve turqë e...

Çfarë do të thotë “Allahu Ekber” dhe pse terroristët vrasin me...

Një njeri në Francë bërtiti "Allahu Ekber" dhe vrau mijëra vetë. Por çfarë do të thotë? Fraza "Allahu Ekber", ka qenë e lidhur me shumë...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Pse mbërritëm deri këtu?

Nga Jamarbër Malltezi* Situata aktuale është krejtë sisht anormale, por nuk është aksidentale. Kjo situatë është pasojë e...

Djegia e mandateve për të mos hequr dorë nga shpresa për Shqipërinë

Nga: Neritan Sejamini Kam qenë kundër çadrës së opozitës dy vjet më parë, siç isha, pas hyrjes në...