E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Ish-presidenti

Etiketim: ish-presidenti

“S’keni parë gjë akoma”, Nishani ironizon Ramën: Diktatura është kthyer në...

Ish-presidenti Bujar Nishani iu është bashkuar debateve që kanë përfshirë historianët, analistët apo vet ish-të përndjekurit, për kampin e Tepelenës ku vuanin internim kundërshtarët...

“Financimet ruse në PD”, ish-Presidenti Nishani: Akuzat e qeverisë, për të...

Ish-presidenti Bujar Nishani i është bashkuar debateve të këtyre ditëve të fundit lidhur me akuzat që rëndojnë ndaj PD për mënyrën e financimit të...

Ish-presidenti: Rama na bëri me turp, gënjeu në sy të Juncker

Ish-presidenti Bujar Nishani teksa komentoi vizitën e Presidentit të KE, Jean Claude Juncker në Shqipëri akuzoi kryeministrin Edi Rama se gënjeu publikisht gjatë konferencës...

Bamir Topi: Mungesa transparencës për detin, e dyshimtë dhe me pasoja

I ftuar në emisionin “Repolitix” në Tv Report, ish-presidenti i Republikës Bamir Topi diskutoi një çështje të nxehtë të politikës së jashtme shqiptare, sikurse...

Protesta/ Ish-presidenti Nishani: Prezenca masive e qytetarëve, mesazh i qartë për...

Ish-presidenti Bujar Nishani ka komentuar protestën e opozitës së zhvilluar ditën e sotme në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Në emisionin “Kjo javë” me gazetaren...

Ish-presidenti thirrje shqiptarëve: Duhet t’i bashkoheni protestës së opozitës

Ish-presidenti Bujar Nishani përmes një mesazhi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut u ka bërë një thirrje qytetarëve shqiptarë që t’i bashkohen protestës së...

Kryeprokurori i ri, ish-presidenti: Rama sapo e futi vendin në një...

Ish-presidenti, Bujar Nishani ka reaguar pas zgjedhjes së kryeprokurores së re me votat e 69 vota. ‘Sot në mënyrën më të papërgjegjëshme qeveria e futi...

Nishani: Kandidatët për kryeprokuror të mos sakrifikojnë veten

Ish-Presidenti, Bujar Nishani ka komentuar për Report TV ngërçin e krijuar mes mazhorancës dhe opozitës lidhur me zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm të Përkohshëm. Ish-kreu...

Bujar Nishani: Krimi po ndëshkon shtetin, bandat më me pushtet se...

Ish-presidenti Bujar Nishani përmes një komenti në rrjetet sociale ka reaguar mbi situatën e rendit dhe sigurisë në vend. Nishani shkruan se tashmë krimi...

Ish-Presidenti, Nishani: Zgjedhja e Ruçit në krye të Kuvendit, provokim radikal...

Ish-presidenti Bujar Nishani e ka cilësuar provokim nga ana e kryeministrit Edi Rama emërimin e Gramoz Ruçit në krye të Parlamentit shqiptar. I ftuar në...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...