E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Ish-presidenti

Etiketim: ish-presidenti

Ish-presidentit i vjedhin në banesë valixhen me 1 milionë dollarë

Pothuajse 1 milion dollarë ($ 914,000) jane vjedhur nga një çantë që i përkiste ish-presidentit Robert Mugabe. Sipas BBC, tre vetë u paraqitën në gjykatë...

Ish-presidenti, 100 mln dollarë ryshfet nga “El Chapo”

Ish-presidenti meksikan, Enrique Peña Nieto akuzohet se ka marrë një ryshfet 100 milionë dollarësh nga “mbreti” i karteleve të drogës, Joaquin Guzman, i njohur...

Ish-presidenti serb paralajmëron konflikt të ri me Kosovën

Ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadiç, ka komentuar marrëveshjen e Kosovës dhe Serbisë. Në një intervistë për ‘blic.rs’,   Tadiç është shprehur se nëse problemi i...

Nishani: Ligji përkeqësoi universitetet, koha më dha të drejtë mua dhe...

Ish-presidenti Bujar Nishani në një lidhje me skype për "Arena" në Ora News, sqaroi arsimi i lartë i miratuar tri vite më parë, përkeqësoi...

Basha mesazh pas ndarjes nga jeta të ish-presidentit të SHBA: Përjetë...

Të hidhur, e ka quajtur kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndarjen nga jeta të ish-Presidentit amerikan, George HW Bush. Në një postim në rrjetet...

Amerika në zi, shuhet ish-Presidenti George H.W. Bush

Është ndarë në moshën 94-vjeçare George H.W. Bush, presidenti i 41-të i Shteteve të Bashkuara. Prej disa vitesh ai vuante nga parkinsoni vaskular, një...

Bujar Nishani: Disa individë kanë marrë peng jetën në Shkodër

Ish-Presidenti Bujar Nishani ishte sot i pranishëm në një konferencë shkencore në Shkodër ku komentoi dhe situatën e fundit. Ish kreu i shtetit shprehu keqardhjen...

Propozimi i Lleshit për Ministër. Nishani: Ja çfarë do bëja po...

Ish-Presidenti, Bujar Nishani ka treguar se si do të vepronte sa i përket propozimit për të dytën herë nga Kryeministri Rama të Sandër Lleshajt...

Mosdekretimi i Lleshit për shkak të “mungesës” së Kushtetueses? Ja si...

Ish-presidenti Alfred Moisiu në një lidhje direkte me emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili në Top Channel u shpreh se përgjegjës për mosdekretimin e...

Nishani: Supa e tepsisë është thartuar në çdo thërrmije të saj

Ish-presidenti Bujar Nishani ka komentuar largimin e Fatmir Xhafajt nga posti i ministrit të Brendshëm. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Nishani ka analizuar ikjen...

EDITORIAL

Në tetor 2019 zgjedhje vendore dhe parlamentare, ndryshe parizienët do shikojnë nga Tirana

-Zgjedhjet e datës 30 qershor duket se  nuk do zhvillohen, pasi deri atëhere do jetë krijuar qeveria...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...