E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Ish-kryeministri

Etiketim: Ish-kryeministri

“Rama pranon 600 mijë refugjatë sirianë në Shqipëri, në këmbim të...

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se kryeministri Edi Rama është ofruar që të pranojë 600 mijë refugjatë sirianë, ish-terroristë në vendin tonë. Përmes një statusi në...

Denoncimi/ “Agresori pi birra me policinë, vëllai im rëndë në spital....

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut një denoncim nga qytetari dixhital, ku ky i fundit akuzon policinë dhe prokurorinë...

“Mos na fut në Mat se druaj nuk dalim”, Berisha: Ja...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar edhe sot për takimet e shefit të qeverisë Edi Rama në qarkun e Dibrës. Sipas Berishës Rama nuk ka mundur...

Iu vu flaka derës së kishës, Berisha: Akt vandalizmi, përgjegjëse qeveria...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas ngjarjes që ndodhi në Kishën Katolike në Durrës, pasi persona ende të paidentifikuar i vunë flakën. Përmes një statusi...

Berisha flet për pjesëmarrje masive në protestë: Futën Ramën e maxhorancën...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar sërish për protestën që zhvilloi sot opozita. Përmes një statusi në "Facebook", Berisha flet për pjesëmarrje masive, që sipas...

A ishte zëri i Agron Xhafajt? Berisha e konfirmon: Audiopërgjimi, autentik

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar akuzat e PD-së që rëndojnë ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, pasi pretendohet se ai po mbron vëllain e...

Berisha: Puçi i Ramës, asgjësoi Gjykatën Kushtetuese, u bë i kryegjykatës...

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi sot se duke nisur nga dje shqiptarët nuk do të kenë më Gjykatë Kushtetuese. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Berisha...

Çfarë i ka thënë Tahiri-Ramës? Berisha: Po guxove të flasësh për...

Ish kryeministri Berisha deklaron se Saimir Tahiri e dha dorëheqjen sot pasi Rama ka marrë në dorë Drejtësinë. Në një intervistë në emisionin “Opinion”, Berisha...

Berisha: Hijet e zeza që e ndoqën Ramën në Berlin, dy...

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka hedhur dritë mbi dy incidente, aspekte të pandriçuara të vizitës së kryeministrit Edi Rama në Berlin, javën e kaluar. Njera...

A duhet të japë Basha dorëheqjen? Ish-kryeministri: Kryetar të tillë nuk...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka thënë se në statutin e PD, ndryshe nga të gjitha partitë e tjera të djathta konservatore, është vënë neni për...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...