E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Ish-kryeministri

Etiketim: Ish-kryeministri

Lavdëroi Millosheviçin, Berisha: Vuçiç kërkon Serbinë e Madhe

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas vizitës së presidentit serb Aleksandër Vuçiç në Kosovë. Në postimin e bërë nga ish-kryeministri thuhet fakti se presidenti i...

Denoncimi te Berisha: Ja si zaptohet prona publike në Peqin, bashkia...

Pronat publike po zaptohen në Bashkinë e Peqinit dhe pushteti local atje “miraton” me heshtje. Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një banori të...

Berisha: Narkoqeveria mesazh mafioz me breshëri kallashi gazetares Lala!

Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan se falangat e krimit dhe narkoqeverisë ndërmorën një sulm të organizuar ndaj shtëpisë së prindërve të gazetares Klodiana Lala. Reagimi i...

Berisha: Noriega dhe don Agaçio kërcënojnë gjykatësin në tempullin e drejtësisë...

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar një super skandal, daljen e një audio-përgjimi sot që implikonte qeverinë në një aferë të dyshimtë ku kërcënohej...

Denoncimi te Berisha: Masakrohet 60 vjeçari në mes të Durrësit, policia...

Qytetarët shqiptarë ndihen të pambrojtur dhe të kërcënuar nga bandat dhe krimi në vend, ndërkohë që polica nuk bën asgjë. Ish-kryeministri Sali Berisha, ka bërë...

VIDEO-Denoncimi te Berisha: Vizitat misterioze të një helikopteri në vilën ku...

Çfarë kërkon çdo ditë ky helikopter i Gardës në vilën ku po pushon Edi Rama.? Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin me video rreth vizitave...

Berisha: Si e përzunë delvinjotët me bisht ndër shalë nga takimi...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut mesazhin e qytetarit dixhital, ku ky i fundit denoncon deputetin e PS-së Alket...

Berisha: Studentët nuk pajisen me diploma, që të mos marrin liçensën...

Një tjetër skandal duket se ka përfshirë sistemin e arsimit të lartë në vend. Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një student, sipas të...

Denoncimi te Berisha: Ja si Greqia po i kthen çamët në...

Greqia po bën të pamundurën që të rrisë numrin e minoritet grek në Shqipëri, duke ‘blerë’ shqiptarë. Një qytetar nga Saranda, i cili është çam,...

VIDEO/ Berisha: Bashkia e Fierit i beson sezonin turistik “karrocës së...

E ashtuquajtura “rilindje e turizmit” po rezulton bllof dhe një gjë e tillë po provohet ditë pas ditë gjatë këtij sezoni turistik. Bashkia e Fierit...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...