E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Investimet e huaja

Etiketim: Investimet e huaja

Raporti: 100 mln Usd dëm nga kompanitë shtetërore dhe investimet e...

Afërsisht 10 miliardë lekë, apo rreth 100 milionë dollarë, është dëmi ekonomik i konstatuar për vitin 2018 nga shoqëritë në pronësi të shtetit dhe...

Balluku në Gjermani, investimet e huaja në fokus të takimeve

Gjermania do të ofrojë mbështetjen e saj sa i takon investitorëve të huaj në sektorin energjitik në Shqipëri. Konfirmimi iu dha ministres së Infrastrukturës...

Investimet e huaja – 223 milionë euro, tremujori II në rënie

Investimet e huaja direkte në tremujorin e dytë të vitit ranë në vlerën e 223 milionë eurove. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë,...

IHD nuk riinvestojnë sa duhet – Studimi i FMN, Shqipëria në...

Shqipëria është ndër vendet e fundit në Europë sa i përket nivelit të rinvestimit të fitimeve nga investimet e huaja direkte. Këtë e thotë...

Investimet e huaja, DIHA: Shqipëria ofron mundësi më të mira se...

Shqipëria ofron mundësi më të mira për investim krahasuar me një vit më parë. Sipas anketimit vjetor të realizuar nga Shoqata Gjermane e Industrisë...

Investimet e huaja – TAP dhe Devolli do të “kompensohen” me...

Investimet e huaja direkte luajnë një rol të rëndësishëm në rritjen ekonomike të vendit. Dy projektet që kanë  dhe peshën më të madhe  janë...

Deputetja e PD Jorida Tabaku, investimet e huaja, rritje vetëm ekonomia...

Pas berjes publike te statsutikave nga banka e shqipëise për inestime rhuja ka reagura deputeteja Jorida Tabaku e cila ne nje prononcim per medita...

Banka Botërore: Investimet e huaja në Shqipëri do të bien me...

Banka Botërore lajmëron një ulje të konsiderueshme të investimeve të huaja në vendin tonë në vitet në vijim. Në një projeksion të fundit për...

Investimet e huaja bien me 25% në tremujorin e dytë

BSH: Investimet e huaja 200 milionë euro, ose 25% më pak se vitin e kaluar Investimet e huaja direkte pësuan rënie në tremujorin e dytë...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...