E shtunë, Nentor 17, 2018
Ballina Etiketimet Investim

Etiketim: investim

Nyja e Milotit, nisin punimet – Gjiknuri: Investim 1.6 mld lekë,...

1.6 mld lekë do të jetë investimi i qeverisë shqiptare për përfundimin e punimeve në nyjen e Milotit, e cila është konsideruar një pikë...

Serbia dhe Maqedonia ndër vendet më të mira për të investuar,...

Serbia dhe Maqedonia renditen në listën e vendeve më të mira për të investuar në Europën Qendrore e Lindore, dhe si rrjedhojë kanë tërhequr...

Crawford: Amerikanët duan të investojnë në Shqipëri, por…

Presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë në Shqipëri, Mark Crawford, duke folur për “Scan”, ka treguar tre sektorët ku biznesmenët amerikanë duan të investojnë...

Veliaj: Kënde lojërash në çdo lagje të Tiranës

Një nga zonat më problematike të kryeqytetit në “Don Bosko” po transformohet tërësisht në një hapësirë të denjë për të gjitha grupmoshat. Bashkia e Tiranës nisi sot...

Brunilda Paskali:LSI, forcë e parë në Korçë, koha t’i japim shans...

Brunilda Paskali është një nga kandidatet e LSI-së për qarkun e Korçës në zgjedhjet e 25 qershorit. Ajo kandidon në qytetin ku ka lindur....

8 mln euro ndaj kancerit të gjirit, në 2017 Onkologjikut i...

Pranverën e vitit të ardhshëm, Spitali Onkologjik do të pajiset me një aparaturë të dytë akseleratori linear, ç'ka do të bëjë të mundur uljen...

EDITORIAL

Pikëpyetjet e ministrit Damian Gjiknuri për anullimin e koncensionit të naftës në detin Jon

Një lajm i dytë nga fjala e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës ka të bëjë me anulimin...

FORUM

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...

Ç’gallatë idiote!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...