Ballina Etiketimet Inva Mula

Etiketim: Inva Mula

Nga Ermal Meta te Dua Lipa, yjet shqiptare koncert për Skënderbeun

Ermal Meta, Dua Lipa, Olen Cesari, Inva Mula, Kledi Kadiu, Genc Tukiçi, Rame Lahaj, Elhaida Dani, Lorik Cana, Eno Peci, Erza Muqolli. Këta janë...

Artistët që bënë emër jashtë kufijve mblidhen në një event, për...

Megjithëse nuk janë zbuluar shumë nga eventi artistë shqiptarë që jetojnë dhe njihen jashtë kufijve të Shqipërise do të mblidhen të gjithë së bashku...

Shpallet formula e Festivalit në RTSH, Inva Mula, drejtore artistike

Organizatorët e Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, prezantuan dje formulën e edicionit të 57- të. Përveç emrave të njohur të skenës, që...

Inva Mula magjeps Ulqinin, sopranoja në finalen e “Belcanto Dolcinio”

Zëri i Inva Mulës ishte përzgjedhur për finalen e edicionit të tretë të Festivalit Ndërkombëtar “Belcanto Dolcinio mbajtur për tre nëtë në kalanë e...

Festivali i muzikës në Ulqin. Inva Mula përfaqëson Shqipërinë

Ulqini do të mirëpresë në fillim të muajit shtator sopranon shqiptare me famë ndërkombëtare, Inva Mula, në Festivalin Ndërkombëtar “Belcanto Dolcinio”. Për të tretin vit...

Ermalit i lumtë, po Inva sapo la disa prezantuese pa punë

Nga Mira Kazhani Për Ermalin folëm dhe u krenuam sot gjithë ditën, edhe pse nuk kemi ndonjë meritë në suksesin e tij në Sanremo. Sukses që s’e...

Ardhtë i bardhë ky 90-vjetor, mjeshtër! Urimi i Kumbaros në ditëlindjen...

"Ardht' i bardhë ky 90-vjetor Mjeshtër!", kështu e ka uruar Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro në 90-vjetorin e lindjes, kompozitorin e shquar shqiptar Avni...

Zbulohen detajet, ja projekti dhe televizioni që sjell Inva Mulën në...

Pak javë më parë, lajmi se Inva Mula do të bëhej pjesë e ekranit me një program televiziv qarkulloi me shpejtësi në rrjet, por...

Zbulohet spektakli i Inva Mulës në Klan (VIDEO)

Kemi parë fëmijë që këndojnë këngë të rriturish tek “Gjeniu”; fëmijë më të rritur që bëjnë performanca MTV-je tek “X Factor”; të rritur që...

“Çdo të thotë të jesh gruaja e një pasaniku”, si përgjigjet...

Sopranoja shqiptare me famë botërore, Inva Mula vjen sot me një rrëfim për jetën e saj artistike por edhe familjare. Në një intervistë për emisionin...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...