Ballina Etiketimet Intervistë

Etiketim: intervistë

Një intervistë pune ka 3 pyetje kryesore

Punëdhënësit gjithmonë iu drejtohen nëse keni ndonjë pyetje në fund të një interviste. Para se të thoni “jo” dhe të largoheni, mos harroni se...

Dr. Jorgji Kote: Pakti franko-gjerman i Ahenit dhe Pajtimi në Ballkan

Dje më 22 Janar, Presidenti francez Macron dhe Kancelarja Merkel nënshkruan në qytetin e lashtë të Ahenit( Aachen) Paktin e ri të miqësisë dhe...

Sandër Ruçi: Na s’kena politikë e duke mos pasë politikë nuk...

Intervistoi: Albina Gjergji Aktor, regjisor, producent, mjeshtër i humorit dhe i fjalës, Sandër Ruçi është padyshim një nga figurat më të dashura të humorit shqiptar....

“Ditari i Marjana Kondit” brenda familjes së Ana Frank

 Shfaqja me autor Frances Goodrich dhe Albert Hackett, si dhe me regji të Armela Demaj do të vazhdojë të jepet në Teatrin “Metropol” edhe...

Berisha: Vendi në udhëkryq dramatik. Greqia po hap kapitull konflikti me...

Në një intervistë për Ora News, ish-kryeministri Sali Berisha, bën thirrje për revoltë popullore për largimin e qeverisë. Berisha thotë se  vendi ndodhet në...

Babai i Rita Orës në një rrëfim të veçantë për të...

Vogëlushja shqiptare Rita Ora u shpërngul në moshën 1-vjeçare nga Kosova në Angli së bashku me prindërit e saj dhe motrën e madhe Elena,...

Fleckenstein: Protestat janë të pranueshme, përsa kohë nuk ka dhunë

Eurodeputeti dhe raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein intervistë ekskluzive për “Koha Jonë” Intervistoi: Redjon Shtylla Eurodeputeti dhe raportuesi për Shqipërinë në PE,...

E kemi këtë të drejtë për t’i thënë “ik pirdhu” të...

Bisedë me shkrimtarin Flurans Ilia, mbi letërsinë, jetën në emigrim; telat me gjemba fizikë e mendorë dhe arktikun e ftohtë, ku siç thekson ai...

Njihuni me gjeniun e rërës, Fatmir Mura (Foto & Video)

Intervistoi: Aurora Allushaj _ Të gjithë kanë një frymëzim, apo një ëndërr që ka nisur nga diçka e rastësishme, apo krejt periferike. Dikush një ëndërr...

Ledri Vula: Ishte ndjenjë e mrekullueshme, po mendoj një recital

Këngëtari kosovar, Ledri Vula ka rrëfyer detaje nga jeta e tij personale, por edhe profesionale. Ledri është padyshim një ndër këngëtarët më të pëlqyer...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...