Ballina Etiketimet Internet

Etiketim: internet

Po ulet mosha e hyrjes për herë të parë në internet

Ngacmimet dhe abuzimet seksuale me të mitur ashtu si në mbarë botën janë kthyer në shqetësim edhe për Shqipërinë. Eksperti për mbrojtjen e fëmijëve...

Strakosha mahnit italianët, pritja e tij bëhet “hit” në internet

Sfida e mbrëmjes së djeshme mes Lazios dhe Milanit u mbyll në barazim 1-1. Megjithatë, në minutën e 15-të të ndeshjes, portieri shqiptar, Thomas Strakosha...

Pas një sulmi të dyshuar rus në internet, këtij vendi iu...

Kur autoritetet estoneze vendosën statujën e një ushtari sovjetik në një vend më pak të shquar në prill të vitit 2007, popullsia etnike ruse...

Testohet rrjeti 5G

Instalimi i rrjetit 5G në celular është dhe risa e shumëpritur nga të gjithë. Synimi është që shpejtësia prej 1 Gigabit për sekondë, të...

Shteteve të BE-së u kërkohet të bien dakord me ligjin e...

Kreu i sektorit dixhital të BE-së i ka kërkuar qeverive evropiane që t’i japin fund rezistencës së tyre ndaj një “ligji cookie” të ri,...

“India e lashtë shpiku internetin”

Ministri i Indisë Biplab Kumar Deb ka pretenduar se interneti dhe sateliti nuk janë diçka e re por që ekzistojnë që nga epoka e...

Mësohet ku qëndron sekreti i lumturisë

Kemi dëgjuar shpesh që teknologjia na bën dëm, por nuk e mendojnë kështu shkencëtarët norvegjezë. Sipas tyre, sekreti i lumturisë është të përdorësh internetin çdo...

Internet, sms dhe telefona pa kufi! Kompania që i fron të...

Nëse nuk kemi kaluar kohë të mjaftueshme në telefonat tuaj (vetëm një video tjetër në  Youtube nuk do t'ju dëmtojë ...) një rrjet telefonie...

Interneti im i sigurtë

 Në rutinën e ditëve e harrojmë se sa dëm mund të na shkaktojnë gjithë të pabesët e internetit, pra viruset dhe programet e padëshiruara....

Shifrat e censurës së internetit në Kinë

Nuk është sekret që Kina e ka qejf censurën. Por, shifrat zyrtare të publikuara nga Kongresi i Partisë Popullore tregojnë shkallën e vërtetë të...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Djegia e mandateve për të mos hequr dorë nga shpresa për Shqipërinë

Nga: Neritan Sejamini Kam qenë kundër çadrës së opozitës dy vjet më parë, siç isha, pas hyrjes në...

Edi Ramës duhet t’i ndalohet me ligj të merret me politikë

Kim Mehmeti Shqiptarinë e kanë ngulfatur politikanët si Kryeministri aktual i Shqipërisë, të cilët posa bëhen burrështetas, e...