Ballina Etiketimet Inter

Etiketim: Inter

Spalleti “mace e zezë” për Milanin, nuk humbet prej 12 vitesh

Në “San Siro” do të jenë drejtuar sytë e gjithë botës mbrëmjen e sotme, ku Interi dhe Milani do të luajnë atë që nga...

Dëmtohet me kombëtaren, “ylli” i Interit mungon në derbin kundër Milanit

Spalletti është bërë me dhimbje koke pasi mesfushori zikaltër, Matias Vecino është dëmtuar para derbit të Milanos. Vecino është dëmtuar në grumbullimin me fanellën e...

Moratti: Mjaft me kontradiktat me Juven, dua Marotën tek Interi

Ish-presidenti i Interit, Masimo Moratti, mundohet t’i japë fund historisë së gjatë 12 vjeçare, mes zikaltërve dhe Juventusit, të lindur pas skandalit të “Calciopolit”. “Marrëdhënia...

Interi i habit të gjithë, bën gati ndryshimin drastik të fanellës

Interi po përgatit, së paku sipas zërave që qarkullojnë, një revolucion për sezonin e ardhshëm. Për herë të parë në histori, në fakt, klubi zikaltër...

Marotta tradhton Juventusin, pranë arritjes së akordit me rivalët

Beppe Marotta është shumë pranë arritjes së marrëveshjes me Interin. Sipas mediave italiane, të hënën ka patur një takim mes ish-drejtuesit bardhezi dhe Steven...

Modric: Inter? Kurrë nuk e kam parë veten larg Real Madridit

Këtë verë u fol shumë në lidhje me një transferim të mundshëm të Luka Modric te skuadra e Interit, por mesfushori kroat ka mohuar...

Shënoi super gol në Champions, rinovimi i Icardit me Interin është...

Mauro Icardi është padyshim pika më e fortë e Interit, por kjo mesa duket nuk ka bindur drejtuesit për t’i rinovuar kontratën, e cila...

Icardi rrëfen emocionet e golit të parë në Champions: Kjo fitore...

Mauro Icardi i dha zemër skuadrës së tij, pasi barazoi rezultatin 4 minuta nga fundi ku dukej se gjithçka ishte e përfunduar. Sulmuesi i...

Inter-Parma, Spalletti surpriza në formacionin zyrtar

Seria A do të hapë javën e 4-t me ndeshjen mes Interit dhe Parmës, e cila do të luhet në orën 15;00 në “San...

Parma dhe Tottenham, Inter me “12 lojtarë” në fushë

“San Siro” premton të jetë “ferr” për kundërshtarët e Interit të cilët do të ndeshen me zikaltërit gjatë muajit shtator-tetor. E gjitha kjo për...

EDITORIAL

Edi Rama merr dhe e jep ministrinë e jashtme!

Atë që donte e mori, duke mos hyrë nga dera normale dhe në këmbë, por u ul...

FORUM

A mund të ketë Rruga e Mëndafshit një stacion edhe në Shqipëri?

Nga Hajdar Muneka - Para disa kohësh pata rastin të darkoja me një personalitet të rrallë kinez, anëtarin...

5 problemet reale të zgjedhjeve që burojnë nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik

Nga Oerd Bylykbashi 5 problemet reale te zgjedhjeve qe burojne nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik, pa...